Náš tip na únor 2024

Vloženo: 28.02.2024, 12:22

dětská: Slunce a hvězda, Jedeme!, Fotbalovník - naučná: Nikdy to nevzdávej, Návod k použití železnice, Čemu a proč se smějeme - beletrie: Sběratel, Řeka mě volá domů, Když zmizela

Dětská:

Slunce a hvězda

Rick Riordan

Hrdinská výprava dvou polobohů ze světa Percyho Jacksona. Samostatný fantasy příběh volně navazující na pentalogii Apollonův pád. Nico di Angelo jako Hádův syn zažil víc hrůz než kdokoli jiný. Ale i jeho dny prosvětlil paprsek slunce v podobě milovaného Willa Solace, Apollónova syna. 

 

Jedeme!

Bryony Davis 

Jste blázni do aut? Zdává se vám o různých strojích? Vydejte se s námi na projížďku světem aut a objevte stovky různých věcí s koly. Nastartujte motor! 

Fotbalovník

 Petr Feldstein

Průvodce osudy slavných fotbalistů světa v ilustrované knize plné stručných zajímavostí z jejich profesionálního i soukromého života.

naučná:

Nikdy to nevzdávej

Bear Grylls

Světově proslulý dobrodruh Bear Grylls prozkoumal místa, na která by se odvážil jen málokdo. Nyní se o své osobní příběhy i zážitky s řadou nejrůznějších celebrit, které se zúčastnily jeho populárních televizních pořadů, podělí i s vámi. 


Návod k použití železnice

Jaroslav Rudiš

Literární cesta po kolejích celé Evropy. Osobní a poetický průvodce pro všechny železniční lidi. Autor, od dětství fascinovaný světem železnice, své poutavé vyprávění o dějinách prokládá brilantními historkami z mnoha cest - z Palerma na Sicílii až do finského Laponska, nočním vlakem z Kyjeva do Lvova, lokálkou z Českého ráje do Jedlové.

 

Čemu a proč se smějeme

SlavojTitl

Humor v psychoanalýze a psychoanalýza v humoru. Co o nás vypovídají vtipy, které vyprávíme a smějeme se jim? Ukazují nejen to, že máme chuť být veselí, ale třeba i to, že po něčem toužíme, něco nám chybí a jiné věci nebo situace nesnášíme. Jejich prostřednictvím řešíme i své úzkosti a nepohodu. Tematika vtipů a humoru obecně se proto nevyhnula ani psychoanalýze a jejímu putování do útrob lidské duše.

 

 

 

beletrie:

 

Sběratel

Daniel Silva

Další z případů jedinečného Gabriela Allona, který se pouští do pátrání po ukradeném mistrovském díle. Zločin je však mnohem mohutnějšího rozsahu. Na začátku to vypadalo na „obyčejnou“ loupež a vraždu. 

Řeka mě volá domů

 Eleanor Shearer

Román propojuje motivy otroctví v kontrastu s touhou po svobodě, do níž je navíc zakomponována nezdolná síla mateřské lásky. Majitel plantáže Providence na Barbadosu shromáždí své otroky a oznámí jim, že král nařídil konec otroctví. 

Když zmizela

Alex Dahl

Napínavý thriller norsko-anglické autorky odehrávající se částečně v Norsku, Milánu a Oslu. V norském Sandefjordu žije v ústraní Liv, osamělá matka se záhadnou minulostí a autistickým synem.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12