Náš tip na prosinec 2023

Vloženo: 30.11.2023, 08:35

dětská: Malá myška objevuje svět, Fantastické příběhy Čtyřlístku, Poslední školní večeře - naučná: Jednoduše. Umělá inteligence, Politika nejen pro mladé, Lidi od kolotoče - beletrie: Sejdeme se pod jmelím, Bludy v hlavě, Pohřbení andělé

Dětská:

Malá myška objevuje svět

Linda Beukers

Obrázkový příběh o polní myšce Maryšce, která se rozhodla najít ve světě odpovědi na všechna svá proč. V jedné noře bydlí se svou rodinou zvědavá myška Maryška, kterou velmi láká svět tam nahoře. Jednoho rána se jí podaří noru nepozorovaně opustit a to odstartuje velké dobrodružství. Myška na své cestě potkává různá zvířátka, se kterými se dá do řeči, a tak o nich zjistí spoustu zajímavostí. 

 

Fantastické příběhy Čtyřlístku

Stanislav Havelka

Souborné vydání kreslených příběhů Čtyřlístku obsahuje příběhy z čísel 401 až 420 z roku 2006.

Poslední školní večeře

Robin Stevens

Další případ detektivního klubu Wellsová a Wongová ve stylu Agathy Christie. Škola v Deepdeanu chystá výroční víkendovou oslavu. Atmosféra je sváteční ale jen naoko. Daisy Wellsová a Hazel Wongová jsou zpět na Deepdeanu. Škola se připravuje na víkendovou oslavu výročí založení a atmosféra je sváteční jen zdánlivě. Když se dívky stanou svědky šokující události v nedalekém lese, nabydou podezření, že souvisí s chystanou slavností. 

 

naučná:

Jednoduše. Umělá inteligence

Proniknutí do tajů umělé inteligence nebylo nikdy snazší! Pokud se chcete začít orientovat v tomto stále populárnějším tématu, nebo si jen ucelit dosavadní znalosti, s touto příručkou to půjde jednoduše. Kniha kombinuje výraznou infografiku se snadno srozumitelným textem a přináší ucelený úvod do problematiky těm, kteří mají málo času, ale lační po vědomostech. 


Politika nejen pro mladé

Matyáš Baloun

Tato kniha se snaží vyvracet mylné mínění, že politika je něco vzdáleného, složitého, špinavého, či dokonce nedůležitého. Čtenářům naopak odpovídá na časté otázky: Proč je důležité se zajímat? Jak je možné se zapojit? Kde hledat informace? Ve třinácti přehledny´ch kapitolách najdete vysvětlení, jak funguje dnešní rychly´ svět plny´ informací i dezinformací, a dozvíte se o mnoha aktuálních tématech, která pálí (nejen) mladé lidi. 

 

Lidi od kolotoče

Kamila Hladká

Paralelní svět, stát ve státě, Vatikán světských Koupit si lístek na kolotoč je snadné, získat od světských rozhovor, nebo s nimi dokonce vyjet na štaci naopak téměř nemožné. Kamila Hladká toto prostředí poslední dva roky soustavně sleduje na různých místech po celé republice a přináší autentické příběhy několika generací českých kolotočářů, které zachycují svérázné lidské osudy, osobitou a mnohdy podivnou atmosféru poutí, maringotek, kolotočů, střelnic a strašidelných domů, jež jsou po staletí nedílnou součástí naší tradice a kultury.

 

beletrie:

 

Sejdeme se pod jmelím

Jenny Bayliss

Vánoční romance, v níž se po letech potkávají dva staří úhlavní nepřátelé. Zatímco jako děti se nesnášeli, teď v sobě nacházejí sympatie. Elinor Noelová, zvaná Nory, vede v Londýně malý antikvariát a je se svou nenáročnou existencí spokojena.

Bludy v hlavě

Alfonso Casas

Kreslená zpověď španělského komiksového tvůrce, jehož trápí různé úzkostné poruchy, které se projevují v osobním i uměleckém životě. O svém životě s monstry, která žijí v jeho hlavě, nakreslil intimní i humorný komiks a do vedlejších rolí obsadil příšerky, které zosobňují strachy, pochyby, traumata, toxické myšlenky, obavy z nejisté budoucnosti či sociální úzkost. Vznikl tak bestiář současné společnosti... 

Pohřbení andělé

 Patricia Gibney

Další z řady případů inspektorky Lottie Parkerové. Ta je tentokrát povolána k vyšetřování podivného nálezu ve zdech rodinného domu. Poté, co odhalí dětskou lebku, začnou vyplouvat na povrch znepokojující skutečnosti. Když Faye Bakerová objeví za zdmi svého nového domu dětskou lebku, je k vyšetřování povolána inspektorka Lottie Parkerová.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny   Prázdninová otevírací doba

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12