Náš tip na listopad 2023

Vloženo: 27.10.2023, 12:54 (upraveno: 27.10.2023, 14:11)

dětská: Medvídek Pú povídání o včelkách, Byl jednou jeden člověk. Díl 5 Stoletá válka, Jak je to doopravdy... s lidským tělem - naučná: Umění zkratky, Třicetiletá válka, Václav Neckář - beletrie: Slovenský nářez, Šarkanovy poklady, Slzotvůrce

Dětská:

Medvídek Pú: 
povídání o včelkách

Bohatě ilustrovaný příběh ze Stokorcového lesa s Medvídkem Pú a jeho kamarády. Medvídkovi Pú došel všechen med a vydává se s kamarády najít včelky. V krátkém dobrodružství poznají tajuplný včelí život a dozví se, co všechno se musí stát, než si medvídek může pochutnat na sklenici medu. Na malé čtenáře čeká na každé straně aktivita k procvičení barev, číslic a postřehu.

 

Byl jednou jeden člověk. Díl 5 Stoletá válka

Jean-Charles Gaudin

Vydejte se na fascinující cestu do historie lidstva. Doprovázet vás bude moudrý Maestro a jeho zvídaví, bystří a vtipní přátelé. Stoletá válka postaví francouzské království proti anglickému. Černá smrt a bitvy u Kresčaku nebo Poitiers poznamenají celé toto období.

Jak je to doopravdy... s lidským tělem

Monika Alžběta Svobodová

Dětská kniha, plná kouzelných ilustrací, ke které se budete rádi vracet. Je plná milých pohádek o lidském těle vhodných i pro nejmenší. Malé zvídavé holčičce Janince se zdají pohádkové sny o lidském těle a jeho fungování. Po probuzení jí dospělí vysvětlí, jak je to s lidským tělem a jeho funkcemi doopravdy. Nejmenším dětem přečtete jen pohádky, starším dětem jsou určeny pohádky i vysvětlení.

 

naučná:

Umění zkratky

Marcus Du Sautoy

Říká se, že cestou k úspěchu je tvrdá práce. K úspěchu však často může vést i mnohem rychlejší a snadnější cesta – zkratka.


Třicetiletá válka 

Jan Kilián

Nejdelší evropský konflikt raného novověku zažehla všeobecná krize společenská, politická, náboženská a kulturní. V bolestech se rodil svět, který předjímal naši dobu. Další ze Stručných historií vypráví příběh, který shodou okolností začíná i končí v Čechách.

 

Václav Neckář

Václav Neckář

Zpěvák Václav Neckář slaví v říjnu 2023 osmdesáté narozeniny. Při té příležitosti vydáváme jeho autobiografii Všechny moje války, na které pracoval více než pět let. Svůj životní příběh vypráví bez příkras a s pokorou čtenářům svěřuje klíče od svých třináctých komnat. V bohatě fotograficky vybavené knize jistě najdou i zpěvákovi skalní příznivci velké množství překvapivých informací, které dosud neznali.

 

beletrie:

 

Slovenský nářez

Povídková antologie autorů slovenské fantastiky. Slovenská fantastika se dere nahoru kvalitou i čtenářským zájmem. Slovenský nářez je velkolepé představení nejlepších současných slovenských autorů v češtině a je to seznámení, u kterého rozhodně chcete být. 

 

Šarkanovy poklady

Jurj Červenák,

Dobrodružný příběh s prvky detektivky, westernu a gotického hororu je prvním románem cyklu Šarkanovy poklady. Šarkan se vrací. Po třinácti letech v zámoří, kde bojoval ve válce Severu proti Jihu a střežil právo v západním pohraničí, míří Adam Šarkan zpět na rodný Gemer. 

Slzotvůrce

 Erin Doom

Young adult román mladé italské autorky píšící pod pseudonymem vypráví originální příběh dívky, která je na prahu nového života postavena před nelehkou volbu. V sedmnácti letech Nika konečně opouští budovu, která ji navždy poznamenala, když se jí plní životní sen: je vybraná k adopci. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12