Náš tip na březen 2024

Vloženo: 29.02.2024, 08:50

dětská: Kočičí příběhy, Návrat do muminího údolí, Dva strašliví vikingové - naučná: Muži jsou vinni?, Arytmie v otázkách a odpovědích, Slánská scéna slaví 150 let - beletrie: Zmije a křídla noci, Šílená, Červotoč

Dětská:

Kočičí příběhy

Penelope Rich

Knížka je plná neuvěřitelných, a přesto skutečných příhod kočičích mazlíčků, kteří umí být stejně odvážní, věrní a talentovaní jako jejich majitelé. Přečtěte si příběh Tamy, přednostky stanice v Japonsku, seznamte se s Mášou, toulavou kočkou, která zachránila odložené miminko, nebo se vydejte po stopách kočičího starosty Stubbse z Aljašky.
 

Návrat do muminího údolí

Li, Amanda

Další příběhy oblíbených severských skřítků. Podle animovaného seriálu Údolí Muminků. V muminím údolí je život plný překvapení a dobrodružství čeká za každým rohem. Tentokrát s milovanými hrdiny poplujete lodí na neznámý ostrov, vydáte se na velkou výpravu a najdete i čarodějův klobouk, který všem pořádně zamotá hlavu. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Dva strašliví vikingové

 Francesca Simon

Tři humorné příběhy ze série o ztřeštěných vikinských dvojčatech. V zasněženém severském království protkaném fjordy žijí strašlivá dvojčata Tnul a Sekla a hrdě se označují za ty nejstrašlivější vikingy široko daleko. Pořádají nájezdy na narozeninové oslavy, s kamarády plení cizí pobřeží, loupí boty a troufnou si i na trolla. Tuhle děsivou dvojku zkrátka nic nezastaví. Nakladatelská anotace. Kráceno.

naučná:

Muži jsou vinni?

Radkin Honzák

A žili šťastně až do smrti… Může se to stát i vám. Žena a muž jsou jiný živočišný druh, říká s nadsázkou Radkin Honzák. V jednu chvíli dokonale souzní a záhy se pohádají do krve. Proč se z lásky stává nenávist? A proč někomu vydrží pěkné dny v páru až do diamantové svatby? 


Arytmie v otázkách a odpovědích

 Josef¨Kautzner

Nepravidelné bušení nebo přeskakování srdce trápí čím dál víc lidí. Kdo tyto potíže někdy zažil, ví, jak nepříjemné a obtěžující můžou být. Jak poznat, že jde jen o neškodnou epizodu, za kterou stojí například vyčerpání, a kdy už svítí červená kontrolka, která oznamuje závažný problém? A jak ho umí moderní medicína řešit? To vše se dozvíte v publikace uznávaného odborníka.

 

Slánská scéna slaví 150 let

Divadlo a divadelnictví v královském městě Slaném.

 

beletrie:

 

Zmije a křídla noci

Carissa Broadbent

První díl romantického fantasy románu o upírech. Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního turnaje bohyně smrti. 
 

Šílená

 Louisa Treger

Román o průkopnické americké novinářce, která se vzhledem ke své odvaze a talentu stala první investigativní žurnalistkou na světě. Píše se rok 1887. Třiadvacetiletá Nellie Blyová se vydává do New Yorku, odhodlaná prosadit se tu za každou cenu jako seriózní novinářka. Život ve městě je však těžší, než si představovala, a v žádných novinách o ženu-reportérku nestojí.

Červotoč

Layla Martínez

Výrazný prozaický debut mladé španělské autorky kombinuje ženská témata se sociální kritikou a hororovým žánrem. Všechny domy uchovávají historii těch, kteří v nich žijí. Tenhle stojí na kraji zapadlé španělské vesnice a jeho stěny vyprávějí o hlasech, jež se ozývají pod postelí, a o zmizeních, která se možná nikdy nevysvětlí. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12