Náš tip na leden 2024

Vloženo: 5.01.2024, 07:49 (upraveno: 5.01.2024, 07:50)

dětská: Žraločí zub, Jezevec Chrujda a jak přetekla trpělivost, Strašidelná Šumava - naučná: Duševní zdraví ve škole, Elon Musk, Top 10 - Londýn - beletrie: Větrní jezdci, Kolébky Říše, Holka mých snů

Dětská:

Žraločí zub

Ivona Březinová

Další kniha z volné série příběhů dětí, které jsou nuceny bojovat o přežití, se tentokrát odehrává v daleké Austrálii. Říká se, že v Austrálii je nebezpečné skoro všechno, co se hýbe. K protinožcům si to pojede ověřit i Mariana, Alfa, Beta, Tim, Jonáš a Hardy. U australského pobřeží je čeká hned několik zábavných i adrenalinových aktivit: surfování, šnorchlování a přístrojové potápění. Je však Gang odvážných na setkání s obávanými mořskými predátory skutečně připraven? Nakladatelská anotace. Kráceno.

 

Jezevec Chrujda a jak přetekla trpělivost

Petr Stančík

V dalším příběhu se jezevec Chrujda opět střetává s tchořem Smradolfem, který se mu chce pomstít. Sluníčko pálí a jezevec Chrujda s lasičkou Aničkou se těší na pořádnou koupačku. Nejdřív ale musí vyřešit záhadné zmizení vody z lesního koupaliště. Stopy vedou k bobru Broňovi a jeho zálibě ve stavbě přehrad. Nakonec jako obvykle vyplují na hladinu nekalé rejdy tchoře Smradolfa. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Strašidelná Šumava

 Arnošt Goldflam

Podivné strašidelné příběhy z ponurých šumavských hvozdů. Šumava je kraj nejen krásný, ale také tajemný - a někdy i hrůzný. Seberte odvahu a vydejte se do zdejších hustých lesů, projděte se ve stínu prastarých hor a navštivte zlověstně bublající bažiny! Kde lze narazit na lesní skřítky, co ukrývá slavné Černé jezero a proč je třeba mít se na pozoru před kouzelnými studánkami? Nakladatelská anotace. Kráceno.

naučná:

Duševní zdraví ve škole 

 Laura Juríková

Publikace si klade za cíl poskytnout informace o možnostech podpory duševního zdraví žáků i učitelů a předložit nabídky, co mohou sami pedagogové dělat. 


Elon Musk

Walter Isaacson

Biografický příběh kontroverzní a pozoruhodné osobnosti současnosti, inovátora, jenž se nezdráhá porušovat pravidla, aby dovedl svět do éry elektromobilů, soukromého vesmírného výzkumu a umělé inteligence.

 

Top 10 - Londýn

estovní průvodce po Londýně ukazuje, kam se vydat v Londýně za kulturou i poznáním, představuje jednotlivé části Londýna včetně památek a turistických zajímavosti. Nechybí praktické rady a tipy na cestu.

 

 

beletrie:

 

Větrní jezdci

P. C.Cast

Další díl fantasy série pokračuje ve vyprávění dobrodružného příběhu z postapokalyptického světa prodchnutého magií. Mari, Nik a jejich nově vytvořená smečka uprchla ze svého lesního domova nejen před nenávistným lovcem a jeho stoupenci, ale především před probuzeným Bohem Smrti, který za sebou zanechává jen zkázu a zmar. 

Kolébky Říše

Jennifer Coburn

Osudy tří žen, jejichž osud se propojil díky nacistickému zvrhlému programu Lebensborn. Tři ženy, národ svedený šílencem a nacistický program na vytvoření panské rasy. V nacistické porodnici Heim Hochland se nenávratně propletou osudy tří žen.  

Holka mých snů

RachaelLippincott

Jeden promyšlený plán, čtyři dívky a semestr, na jehož konci čeká láska. Zábavný romantický LGBTQ+ román pro mládež. Alex je svéhlavá, chaotická a ráda flirtuje. Zkrátka ví, jak získat dívku svých snů. Udržet si ji... to už je horší. Molly má ve svém životě všechno pod kontrolou, tedy kromě své společenské neobratnosti.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny   Prázdninová otevírací doba

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12