Náš tip na duben 2024

Vloženo: 27.03.2024, 09:14 (upraveno: 27.03.2024, 09:20)

dětská: Cože? kniha o dorozumívání a porozumění, Monstrum v bazénu,  Jak vosa Žofka vyrazila do světa  - naučná: AI marketing playbook, Nejkrásnější země nám leží pod nohama, Šlechta v českých zemích - beletrie: Andělé v bílých pláštích, Dokonalé městečko, Helena Rubinsteinová a tajemství krásy

Dětská:

Cože? kniha o dorozumívání a porozumění

Charlotte Molas

Kniha pomůže proniknout do tajů mezilidské komunikace a začít trénovat dovednosti, kterými lze zlepšit vztahy se svým okolím.

Monstrum v bazénu 

Thomas Brezina

Tygří parta řeší další záhadu. Kniha obsahuje lupu, s níž se čtenáři mohou stát účastníky pátrání. Kamarádi z Klubu Tygrů poznají v Číně olympijského plavce Marka a stanou se dokonce svědky jeho podivné návštěvy v zastrčeném domku ve staré šanghajské čtvrti. 

Jak vosa Žofka vyrazila do světa

Olga Bendíková

Pohádkové dobrodružství, které seznamuje děti se životem jedné malé vosy i fungováním vosího společenství. Vosa Žofka vykoukla na svět a spolu s ostatními mladými vosami začne poznávat život ve vosím hnízdě a připravovat se na první cestu ven. Zatím netuší, že teprve tam na ni čeká opravdové dobrodružství. Zvědavost a touha pochutnat si na co nejchutnějším kousku ovoce ji totiž zavede až k dalekému moři. Nakladatelská anotace. Kráceno.

naučná:

AI marketing playbook

Ladislava Knihová

Kniha je nepostradatelným průvodcem marketérů a všech, kteří chtějí využít nezměrný potenciál rychle se rozvíjející umělé inteligence. Téma je zpracováno zejména s ohledem na tvorbu obsahu pro marketingové kampaně, popisky zboží v e-shopech, atraktivní posty pro sociální sítě, ale také aplikace pro generování grafiky, videí a podcastů.


Nejkrásnější země nám leží pod nohama

 Petr Havel

Rozhovor s biologem a oblíbeným popularizátorem Václav Větvička, dlouholetý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy, autor rozhlasových Dobrých jiter a mnoha publikací, vypráví v rozhovoru s publicistou Petrem Havlem o svém životě a bohatě rozvětvených odborných zájmech.

 

Šlechta v českých zemích

Hana Kneblová

Do knihy Šlechta v českých zemích se vešlo pouze omezené množství osobností nebo byla zmíněna pouze část jejich života. A tak vznikl tento druhý díl, ve kterém dostali prostor i jiní aristokraté. Jedná se o šlechtice, kteří významně zasáhli do dějin země, nebo o ty, jež měli zajímavé osudy. Kniha obsahuje také spoustu zajímavostí a méně známých, dokonce i skandálních příběhů z české historie.

 

beletrie:

 

Andělé v bílých pláštích

Corina Bomann

Příběh mladé zdravotní sestry, která je po 1. světové válce těžce poznamenaná smrtí snoubence. Nová životní etapa v podobě zaměstnání v právě vznikající nemocnici jí ale dodá potřebný optimismus k novému začátku. Berlín 1919. Na konci války mladou zdravotní sestru Hannu těžce poznamenala ztráta milovaného snoubence. 


Dokonalé městečko

 Kateřina Karolová

Hororový příběh české autorky. Bydlet ve vysněné lokalitě nemusí být taková výhra, jak by se zdálo... Když se Emě naskytne možnost bydlet v městečku vytvořeném pro hrstku vyvolených, zdá se, že se jí splnil životní sen. 

Helena Rubinsteinová a tajemství krásy

Birgid Hanke

Mnohovrstevný a živoucí portrét fascinující ženy Heleny Rubinsteinové - velké dámy světového kosmetického byznysu. New York 1965. Heleně Rubinsteinové je 95 let, je jednou z nejbohatších žen na světě a oslnivou ikonou. Její kosmetické impérium prorazilo do celého světa. Avšak tato sláva nebyla polsko-židovské dívce z prostých poměrů vložena do kolébky. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny   Prázdninová otevírací doba

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12