Náš tip na únor 2023

Vloženo: 30.01.2023, 10:03

dětská: Cesta do Lumpárie, Ruce vzhůru, tohle je přepadení...,  Minecraft - Mistr stavitel: Minihry - naučná: Líný učitel vše o školním hodnocení, Vltavská kaskáda - beletrie: Legie. Mrtvá schránka, Poslední slova, Mala a její kočka

Dětská:

Cesta do Lumpárie

Tereza Strnad

Vyprávění o dobrodružstvích chlapce Oskara a jeho hračkových kamarádů - ušmudlaného Králíčka, prolhaného Autíčka, líné husy Alberty, láteřícího Krokodýla a hamižné panenky Karly - v zemi Lumpárii, kde si každý může dělat, co chce. Malého Oskara už nebaví stále jenom někoho poslouchat! A když tak jednou trucoval ve svém pokoji, stalo se něco, co by jen málokdo čekal. Představte si, že existuje svět, kde je vše povoleno, nikdo nemusí nikoho poslouchat a alotrie jsou vítány. Hurá do Lumpárie! Jak dlouho se však dá v takovém světě vydržet? 

 

Ruce vzhůru, tohle je přepadení...

David Laňka

Napínavý a přitom zábavný příběh, jak pátrání o zločineckém prapředkovi vyvolalo u dvojice povedených kamarádů nutkavou touhu po spáchání zločinu. Při plnění domácího úkolu na téma „Nejzajímavější člen naší rodiny“ narazí hlavní hrdina této knihy na objev vskutku nečekaný, totiž že jeho prapředek byl slavným bankovním lupičem, který to „doloupil“ až do Ameriky. 

 

Minecraft - Mistr stavitel: Minihry

Tato kniha je plná návodů, jak si krok za krokem postavit úžasné minihry v Minecraftu - od střelnice, přes závodní dráhy až po obří parkourovou věž. Najdete zde jednoduché stavby i větší projekty.

 

naučná:

Líný učitel
vše o školním hodnocení

Robert Čapek

Hodnocení je velmi důležitou součástí práce učitele a jenom kvalitní hodnocení může ve třídě vytvořit dobré klima. Kniha představuje podporující hodnocení, které je formativní, optimistické a individualizované. Text se věnuje všem způsobům hodnocení, které se používají v českých školách: od klasifikace přes slovní hodnocení až k portfoliu. 

 

Děti to chtěj vědět taky

Dagmar Krišová

Text určený všem, kteří se chtějí aktivně podílet na sexuální výchově dětí a poskytnout jim kvalitní a ověřené informace bez mýtů a stereotypů. Kombinuje odborný výklad s osobními výpověďmi, modelovými ukázkami konverzací a rozhovory s odborníky.

 

Vltavská kaskáda

Josef Fryš

Příběh největší soustavy vodních děl v Čechách, kterou tvoří soubor devíti vodních staveb, budovaných postupně v letech 1930 až 1992. I v Evropě ojedinělé dílo lidského umu a lidských rukou na naší ikonické řece je v této výpravné publikaci představeno prostřednictvím mnoha unikátních dobových a současných fotografií včetně leteckých snímků i záběrů z dronu. Kniha vznikla ve spolupráci se Skupinou ČEZ a státním podnikem Povodí Vltavy a vychází k 20. výročí ničivých povodní v roce 2002.

 

beletrie:

Legie
Mrtvá schránka

Kristýna, Sněgoňová

Sedmá kniha série Legie, vesmírné ságy Kristýny Sněgoňové a Františka Kotlety, plné boje za svobodu a trochy toho humoru. Od invaze enlilského Společenství na planetu Zemi uplynuly dlouhé měsíce. Z uprchlíků se stali válečníci, z neznámých mimozemšťanů spojenci a z nákladní kraksny válečná loď. Vše, čím si posádka Vzdorující prošla, ale bledne před návratem na rodnou planetu. Jak ji pozměnila mimozemská okupace? 

 

Poslední slova

Kerry Lonsdale

Úvodní část třídílného thrilleru americké autorky vypráví velmi spletitý příběh jedné zdánlivě obyčejné rodiny. Tajemství, která se snaží udržet, jsou šokující pro většinu z nich. Mladší sestra Olivie Carsonové, šestnáctiletá Lily, je těhotná. Je nucena k tomu, aby si vybrala - potrat, nebo adopci. Dívka se ale rozhodne raději utéct z domova a nikdy se už nevrátit. 

Mala a její kočka

Příběh dvanáctileté židovské dívky Maly, která se narodila v polské vesničce Tarnogród. Se svou rodinou a sourozenci prožívá idylické dětství do doby, než nacisté obsadí Polsko. Kdysi poměrně zámožná rodina se potýká s hladem a odvážná Mala se občas vykrade ven, aby v okolí vyžebrala něco k jídlu.

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12