Náš tip na srpen 2019

Vloženo: 31.07.2019, 10:59 (upraveno: 31.07.2019, 11:16)

dětská:Moře inkoustu a zlata, Tryskošnek, Do průvanu za uši tatínci se nevěší  - naučná: Asistent pedagoga a klima třídy, Couchsurfing v Íránu, EQ, emoční inteligence v každodenním životě  - beletrie: Doupě, Bolest, Slibuji ti svobodu

Dětská:

Moře inkoustu a zlata

Traci Chee


Představte si svět, kde je čtení chápáno jako výsada a je povoleno jen hrstce vyvolených. Sofia ovládá umění přežít. Poté, co byl její otec zavražděn, ukrývala se společně se svojí tetou Nin v divočině. Naučila se lovit, stopovat a také krást. Když jednoho dne tetu unesou, začne si klást otázky. Kdo Nin unesl a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s tím podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala? Kniha, kterou však nedokáže přečíst a záhadný němý chlapec se stanou její nadějí. klíčem k odhalení tajemství jejího světa.

 

Tryskošnek

Dan Černý

Býval to obyčejný šnek, dokud nesnědl otrávenou hlávku zelí a nestal se z něj Tryskošnek. Svoje schopnosti hodlá využít jako superhrdina, který bude "chránit slabé a bezbranné proti všem zlořádům". Ale nebude to jen tak, musí nejdřív projít školou superhrdinů, kterou pro něj připravila kamarádka Píďa a pak na něj čeká řada nebezpečných protivníků: šílený zelinář, houbožrout, podvodnická pásovka ad.; Souborné vydání humorných komiksových příhod superhrdiny Tryskošneka známého ze Čtyřlístku. Pro mladší děti.

Do průvanu za uši tatínci se nevěší

Alena Čálková

Dobrodružství sedmiletého kluka Bruna začíná, když se seznámí s vílou Dospělkou, jež se se věnuje napravování dospělých a vezme Bruníka na noční výpravu do Vílovic. Bruno se chce stát detektivem, a tak se zvědavě vypraví spolu s vílou Dospělkou podívat, jak se napravují zlobiví dospělí ve Vílovicích. A protože se to týká také jeho tatínka, o to více Bruna zajímá, co se tam děje a je ochotný podstoupit i nebezpečí, aby tatínkovi pomohl. Nejprve zmenšovací prášek, pak víly i víláci v laboratoři, kde se zkoumá škodlivé chování dospělých, noční můry, které mají vyléčit už zkažené dospělé, a další neuvěřitelné věci, to vše detektiva Bruníka čeká.

 

naučná:

 

Asistent pedagoga a klima třídy

Jitka Gabašová


Asistenti pedagoga personálně posilují pedagogické sbory a je třeba se zabývat funkčností jejich působení. Tito pracovníci mohou svou prací posilovat pozitivní klima ve třídě i v celé škole. Naše publikace si klade za cíl zbavit se některých stereotypů jak na straně školy, tak na straně rodičů i celé veřejnosti. Dozvíte se také, jakou roli hraje zážitková pedagogika pro budování a posílení vnitřní motivace dětí k učení a jak je možné využít asistenta pedagoga při zážitkovém učení ve prospěch celé skupiny. Text je určen především pedagogickým a poradenským pracovníkům škol, asistentům pedagoga i pracovníkům školských poradenských zařízení.
 

Couchsurfing v Íránu

Stephan Orth

Oficiálně je couchsurfing v Íránu zakázaný. Přesto procestuje Stephan Orth touto formou celou zemi. Přespává na desítkách perských koberců, zažije bláznivá i rozpustilá dobrodružství – a při tom pozná zemi, která vůbec neodpovídá obrazu zločinného státu. Íránci jsou totiž nejen mistry světa v šachu a v pohostinnosti, ale také v tom, jak uštědřit vedoucím duchovním utajený políček. Kniha je strhujícím vyprávěním o drobných svobodách a velkých tužbách Íránců.


EQ, emoční inteligence v každodenním životě

Justin Bariso

Chcete porozumět svým emocím? Nechcete se nechat smýkat svými pocity? Tato kniha vám pomůže uvědomit si a rozvinout svou emoční inteligenci! V době agresivních sociálních médií a neustálého rozptylování pozornosti je navíc vysoký kvocient emoční inteligence či EQ důležitější než kdy dřív. Justin Bariso na základě výzkumu, známých příkladů a osobních příběhů představuje aktuální koncept emoční inteligence v podmínkách reálného života.

beletrie:

Doupě

Brian Evenson

Sbírka krátkých próz renomovaného amerického autora fantastické a hororové literatury. Soubor sedmnácti příběhů představuje Briana Evensona jako velmi osobitého autora hororového žánru. Jeho charakteristické vypravěčství se vyznačuje rafinovanými náznaky, nedořečeností, jeho povídky mají být jakýmisi "impulsy pro čtenářovu fantazii", která příběh dotvoří. Rozmlžená hranice mezi realitou a fantasknem poukazuje na nespolehlivost lidského vnímání a vytváří zneklidňující dojem podivna, ve výsledku působivějšího než ostrý obraz konkrétních hrůz. Tyto prostředky činí z Briana Evensona významného představitele žánrového směru "new weird".

 

 

Bolest

Maurizio De Giovanni

První díl z nápadité řady detektivních příběhů s dotekem nadpřirozena Zima komisaře Ricciardiho. Svérázný komisař při vyšetřování zločinů využívá svých paranormálních schopností vnímat mrtvé.; Vzrušující atmosféra Neapole třicátých let a velmi nevšední detektiv Luigi Alfredo Ricciardi. Zločiny vyšetřuje nejen díky své inteligenci, ale také díky nevšednímu daru či cejchu ze sféry nadpřirozena. 

 

Slibuji ti svobodu

Laurent Gounelle

Další ze série filosoficko-psychologických románů francouzského autora se zabývá otázkami, v čem spočívá pravá svoboda a nakolik jsme ve své touze po štěstí limitováni naší vrozenou osobností. Představte si, že vám jednoho dne zaměstnavatel oznámí, že je s vámi nespokojen, že na svou práci nestačíte, a dá vám deset dnů na to, abyste jej přesvědčili o opaku. A téhož dne se od svého partnera dozvíte, že má vážné pochybnosti o tom, zda váš vztah má budoucnost. Zároveň pochopíte, že za nezdary v pracovním i osobním životě jste zodpovědní vy sami, přesněji řečeno vaše osobnost.

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12