Náš tip na duben 2021

Vloženo: 31.03.2021, 09:58

dětská: Patálie dráčka Gustíka, Dnes se stalo..., Nehodná zvířátka  naučná: Muzikopohádky, Život v dodávce, Pleteme pomlázky - beletrie: Skok do tmy, Toulavé kočky z Homsu, Lockdown

Dětská:

 


Patálie dráčka Gustíka

Iva Hoňková

Dráček Gustík by se moc rád naučil vařit, ale moc mu to nejde. Když na tom ale záleží vysvobození ze zakletí krásné dračice, Gustík se vařit naučí! Kniha obsahuje recepty. Malý dráček Gustík bydlí v jeskyni u Dračí skály, stará se o svou zahrádku a pěstuje prapodivné houby, kouzelné bylinky a koření. Jeho největším snem je ale naučit se vařit.

 

Dnes se stalo...

Luděk Bárta

Hravá encyklopedie, která vám představí významná i legrační historická výročí pro každý den v roce. Každý den v roce se stalo něco zajímavého!


Nehodná zvířátka

Sophie Corrigan

Vtipná ilustrovaná encyklopedie zvířat, o kterých mají lidé nejčastěji mylné představy, přisuzují jim špatné vlastnosti, bojí se jich nebo štítí.

 

 

naučná:


Muzikopohádky

Šárka Komárková

Kniha v sobě snoubí pohádky, písničky, muzikoterapeutické a hudebně vzdělávací hry a postupy výroby hudebních nástrojů. Ke každé pohádce náleží písnička odkazující k tématu pohádky, stejně tak hry i ruční výroba nástrojů jsou laděné v duchu pohádky.

 


Život v dodávce

Forest Trenz

Autoři vypráví o svém novém putovním životě ve staré dodávce, když opustili klasický způsob života a prodali většinu majetku.

 


Pleteme pomlázky

Jiří Osoba

Pokud se nespokojíte s nabídkou obvykle chudých pomlázek nabízených na farmářských trzích, ale rádi byste si tuto oblíbenou velikonoční rekvizitu z čerstvého vrbového proutí upletli sami, pak vám přinášíme nejen přehled různých typů těl pomlázek a nespočet dalších jejich variant, ale hlavně podrobné a názorné postupy na jejich upletení. Pracovní postupy jsou doplněné lidovými říkadly, aby mohli koledníci doplnit tento jarní rituál i slovesným projevem.

 

 

beletrie:

Skok do tmy

Lubomír Kirman

Román, ve kterém hrdina nalezne sílu změnit svůj pohled na svět a odvahu začít nový život. Tibor je na dně. Série katastrofálních rozhodnutí ho dovede až do bodu, kdy se rozhodne, že svůj život ukončí. Shodou okolností mu čin překazí Kristýna, která je jeho přesným opakem. 

 

Toulavé kočky z Homsu

Eva Nour

Románově zpracovaný příběh syrského chlapce a později mladého muže, jeho rodiny, přátel a kamarádů, plný bolesti z utrpení, ztráty blízkých lidí a nucené emigrace kvůli občanské válce. Příběh švédské novinářky, píšící pod pseudonymem kvůli ochraně rodiny jeho hlavního protagonisty, je založený na skutečných událostech. Sámí vyrůstá v Homsu v Sýrii a na dětství má šťastné vzpomínky, které kontrastují s hrůzami režimu Bašára Asada a občanské války, která začala v roce 2011.

 

Lockdown

Alexander Gordon Smith

Fantasy thriller o Výhni, vězení pro mladé delikventy, které je umístěné hluboko pod zemí. Třináctiletý Alex je zloděj, ale je rafinovaně usvědčen z vraždy a odsouzen k pobytu právě ve Výhni. Třináctiletý Alex je křivě obviněn z vraždy a jeho život se navždy změní. Ocitne se ve Výhni - vězení pro mladé delikventy, nejtvrdším na světě. 

 

 

 

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12