Náš tip na březen 2022

Vloženo: 1.04.2022, 08:55

dětská:  Osamělý orangutánek, Tajný život masožravých rostlin, To je Praha - naučná:  Dešťovka, Táboření v lese i na zahradě, - beletrie: Teorie klavíru, Nacistova dcera, Deník chaotické matky

Dětská:

 


Osamělý orangutánek

Tilda Kelly

Příběh o dívce Erin a malém orangutánkovi, ve kterém oba nalézají nový domov a přátelství. Erin se dostane k nové pěstounce Rachel, která pracuje jako veterinářka v záchranné stanici pro opuštěné opičky. 

 

Tajný život masožravých rostlin

Elena Fin

Obrazová příručka pro mladé pozorovatele exotických masožravých rostlin. Kniha s bohatým repertoárem barevných kreseb celých rostlin i detailů nabízí přehled druhů květin, které rostou v oblastech chudých na půdní živiny, proto si vypěstovaly schopnost si živiny obstarat lovem. 


To je Praha

Michaela Kukovičová

Hravý obrázkový průvodce Prahou pro mladší děti i jejich rodiče. První ze série knih, pokračujících v tradici Miroslava Šaška.; Projděte se po Praze s Michaelou Kukovičovou a Olgou Černou. Zavedou vás na mosty, ostrovy, rozhledny, do parků, do centra i na periferii. Dozvíte se, kolik mostů vede přes Vltavu, v kterém domě udělal díru ďábel, kam dohlédnete z Žižkovské věže a kde mají nejlepší chlebíčky. 

 

naučná:


Dešťovka

Brožurka se věnuje tématu dešťové vody a především jak s ní v naší krajině a v našich domácnostech v současnosti hospodařit. Je především určena čtenářům, kteří permakulturně řeší své vlastní rodinné hospodářství, zahradu a dům nebo byt. Obsahuje ale i orientační informace o hospodaření s dešťovou vodou na úrovni obcí, úřadů, urbanistů nebo projektantů. 

Táboření v lese i na zahradě

 Frank Grindrod

Příručka o kempování v přírodě shrnuje základní dovednosti, které využijete při táboření v lese nebo i na zahradě. Dozvíte se, jaké mít vybavení a správné oblečení, co má obsahovat krabička poslední záchrany, jak se orientovat v přírodě, předpovědět počasí a používat kompas, jak rozdělat oheň, vybudovat přístřešek, vyrobit přírodní provaz či vázat uzly a mnoho dalšího. Stačí knihu přibalit s sebou a můžete se vydat vstříc dobrodružství.

Rozhovory se ženami v českých médiích

Linda Bartošová

Moderují zpravodajské pořady, vedou velké mediální domy, píšou o tématech, která hýbou světem. Jaké překážky musely ve své kariéře zdolávat a kde berou motivaci? Linda Bartošová, jedna z hlavních tváří zpravodajské ČT24, vyzpovídala své kolegyně napříč mediálním prostorem. 

 

 

beletrie:

 

Teorie klavíru

Klára Haunerová

V autobiografické knize povídek autorka odhaluje soukromý život. Formou deníkových zápisků a vzpomínek zachycuje strastiplnou cestu hledání lásky a osudového partnera, a to s nadsázkou a humorem. V pěti bouřlivých letech po třicítce se mísí zamilování, naivní představy o lásce a hromada zklamání, které s odstupem času nebolí, ba naopak baví. Kromě vzpomínek na své (ne)vydařené vztahy se autorka věnuje tématu randění a hledání osudového partnera v době globální pandemie.

 

Nacistova dcera

Maksymilian Czornyj

Historický román se ve vzpomínkách vrací do období druhé světové války a vypráví příběh ženy, která se na sklonku života musí vyrovnat s vlastní minulostí. Jako dcera důstojníka v táboře Majdanek byla Greta během svého dětství často svědkem scén nelidského mučení. Svou domnělou vinu se pak snažila během života odčinit nejrůznějšími způsoby. 

 

Deník chaotické matky

Dana Hlavatá

Román psaný formou deníkových záznamů ženy na mateřské dovolené, ve kterém zaznamenává každodenní krásy i strasti mateřství. Na to, že mateřství nebude procházka růžovým sadem, Lucii upozorňovali už před porodem. Když pak ale přijde na svět Ema, a dva roky po ní ještě Sam, začíná si uvědomovat, že kamarádka měla pravdu. 

 

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihy novinky paměť pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12