Náš tip na srpen 2023

Vloženo: 27.07.2023, 11:06

dětská: Pohádková míchanice,  Sportovní superhvězdy : Lebron James, Superstrašlivák - naučná:  Brdy - Hřebeny, Svět je lepší, než si myslíte, Modrá krev - beletrie: Kam se poděla, Nekonečné nebe, Strnadův efekt

Dětská:

Pohádková míchanice

Heather Burns

Veselé rýmovánky o postavičkách, které vzniknou pomícháním zvířátek a hrdinů z pohádek. Každá stránka knížky z této edice obsahuje otočné kolečko, díky kterému vznikají vždy tři zábavné kombinace zvířátek nebo pohádkových postaviček. Lze tak vytvořit celkem 25 neobvyklých kombinací. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Sportovní superhvězdy : Lebron James

Hannah Dolan

Objev životní příběh LeBrona Jamese...basketbalové legendy, která začínala ve skromných poměrech ve městě Akron v americkém Ohiu, odkud vystoupala až do největších sportovních výšin. Vydej se s ním na cestu od středoškolského talentu po nejlepšího střelce NBA a seznam se VŠEMI jeho klíčovými úspěchy!

Superstrašlivák

David Walliams

Humorný i trochu hororový příběh odvážné dívenky Legrácky, která se ničeho a nikoho nebojí. Dokonce ani nejohavnější obludy ze všech: Superstrašliváka. Na sopečném ostrově uprostřed moře hemžícího se žraloky stojí škola pro mladistvé provinilce zvaná U Nemilosrdných: vyučování je jedna velká hrůza, jídlo ve školní jídelně se skoro nedá pozřít a učitelé dětem nahánějí strach, zvláště učitelka přírodovědy doktorka Doctorrová. 

naučná:

Brdy - Hřebeny

Tomáš Makaj

Autorská dvojice Tomáš Makaj a Jaroslav Vogeltanz připravila k vydání dalšího průvodce z řady 77 romantických, dobrodružných a tajemných míst. Tentokrát se vydali do oblasti Brdy - Hřebeny. 

Svět je lepší, než si myslíte

Ronja von Wurmb-Seibel

V této knize najdete konkrétní možnosti a postupy, jak zařídit, aby vás špatné zprávy přestaly ovlivňovat. Dozvíte se, jak funguje lidský mozek a proč v důsledku evoluce vnímá mnohem intenzivněji negativní než pozitivní skutečnosti. Naučíte se vědomě zaměřovat na příjemné věci a ty nepříjemné posuzovat bez zkreslení a s nadhledem.

 

Modrá krev

 Alena Činčerová

Životní osudy příslušníků osmi českých šlechtických rodů. Práce je rovněž věnována počátkům těchto rodů, které spadají až do středověku, a jejich významným osobnostem, jež zanechaly své stopy v českých i evropských dějinách. Najdeme zde také rodokmeny a nechybí ani přehled hradů, zámků i paláců z různých koutů České republiky, které byly v držení těchto rodů.

 

beletrie:

Kam se poděla

Amber, Garza

Rodinný thriller americké autorky. Když dospívající dcera náhle zmizí, způsobí to její matce děsivou noční můru. Whitney měla jisté obavy, když vysadila svou stále náladovější dospívající dceru Amelii u domu její kamarádky.

Nekonečné nebe

Gabriella Santos de Lima

Druhý díl romantické trilogie přináší další příběh lásky rodící se mezi oblaky. Delilah je čerstvě po rozchodu a nepřeje si nic jiného než nechat svou minulost za hlubokým oceánem. Jenže v letadle z Bostonu do Londýna se nečekaně ocitne vedle šarmantního Jonaha Lowella, jehož nezvykle hluboký hlas ji zvláštním způsobem uhrane.

 

Strnadův efekt 

Jan Kotouč


Sci-fi román o muži, který díky svým mimořádným schopnostem dokáže odvrátit hrozbu zkázy a zániku lidstva. Matěj Strnad vedl relativně spokojený, obyčejný život. Potom se ale po celé Zemi začaly objevovat podivné mimozemské portály. Z nich vycházelo záření, které pomalu zabíjelo lidstvo. Matěj by tuto katastrofu vnímal s podobnou zděšenou bezmocí jako zbytek lidstva, jenže jeden takový portál se náhodou objevil přímo před ním. Všichni kolem Matěje zahynuli, on se probudil v nemocnici s mimozemským kusem technologie v těle a schopností zavírat portály.

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihy novinky paměť pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12