Férová snídaně ve vašem městě letos již počtvrté

Vloženo: 9.04.2018, 11:30 (upraveno: 16.04.2018, 12:00)

(atrium knihovny)

Ve čtvrtek 10.května od 9.00 se v Knihovně Václava Štecha uskuteční piknik na podporu fairtradových a regionálních pěstitelů – Férová snídaně.Město Slaný se tak přidá k více než stovce míst, kde se sejdou tisíce lidí, aby vyjádřily svůj zájem o pěstitele v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Ti za svoje kakao, kávu nebo banány dostávají velmi málo zaplaceno a jejich rodiny nemohou žít důstojný život. Na to reaguje systém fair trade, který garantuje dostatečné výkupní ceny a sociální příplatky. Díky zapojení do fairtradových družstev mohou pěstitelé posílat své děti do školy či pěstovat šetrně s ohledem na životní prostředí.

Ptáte se, co je férové? To je něco, co férově podpoří pěstitele či chovatele a je docela jedno zda lokální, nebo zámořské.

Budeme moc rádi, když se k nám přidáte a oslavíte s námi Světový den pro fair trade. Sbalte piknikovou deku a vaše oblíbené dobroty a vyrazte ven strávit příjemný čas, zveme vás k nám do atria knihovny…

Bude moc milé, když přibalíte o kousek víc, aby ostatní mohli ochutnat a třeba i požádat o recept.

Pro děti máme připraveny například fairtradové omalovánky a různé hry. Letos bychom chtěli na místě uspořádat soutěž o nejlepší fairtradovou pochutinu,“

My pro vás budeme mít připravenou fairtradovou kávu, čaj, mošty…přibalte si prosím svůj oblíbený hrneček.

V případě deštivého počasí se přestěhujeme do letní čítárny na chodbě knihovny.

Další informace se můžete dozvědět na www.ferovasnidane.cz nazemi.cz fairtrade.cz

Na vaši návštěvu se těší kolektiv pracovníků Knihovny Václava Štecha ve Slaném

Věra Ungerová

Poslední články v rubrice