Co nového vám nabízíme v sekci časopisů?

Vloženo: 10.03.2018, 09:51 (upraveno: 2.04.2018, 17:39)

V Knihovně V. Štecha najdete kromě knih také velký výběr časopisů různých směrů a žánrů. Okruh témat je opravdu široký, a tak na regálech ve studovně, v odděleních pro dospělé a pro děti i na pobočce Na Dolíkách najdete denní tisk, týdeníky, čtrnáctideníky a měsíčníky například se společenskou tematikou, o kultuře bydlení, hobby magazíny i časopisy historické.

Zde je malá ochutnávka. Sledujete dění na naší politické scéně? Pak jistě znáte časopisy jako Týden, Reflex, Respekt aj. Rádi byste se dozvěděli něco o historii? Sáhněte po Tajemství české minulosti, Živé historii, nebo Historickém kaleidoskopu. Mezi ženami jsou oblíbené časopisy Tina, Vlasta, Svět ženy a vše o kultuře bydlení a ručních pracích. I muži kutilové si najdou inspiraci v osvědčeném časopise Udělej si sám, Computer, Svět počítačů a dalších. A tak bychom mohli pokračovat. Zkrátka nepřijdou milovníci dobré kuchyně, vyznavači zdravého životního stylu i chovatelé domácích mazlíčků. Vybere si každý.

Nabídka časopisů na trhu je opravdu rozsáhlá a my můžeme z finančních i kapacitních důvodů odebírat jen zlomek, přesto se snažíme co nejvíce vycházet vstříc přáním našich čtenářů. Proto jsme rozšířili naši nabídku pro vás o tyto nové tituly.

V oddělení pro dospělé jsme se vrátili ke klasickému časopisu pro filmové fanoušky, CINEMA. Najdete v něm recenze o filmech, rozhovory s herci i tvůrci filmů a mnoho dalšího.

Časopis VÁLKA REVUE. Půjčuje si ho více  mužská část populace a je zaměřen na dějiny válek a historii vojenství.

O zdravém i alternativním způsobu života, pěstování bylinek, léčení a vaření z nich a spoustu receptů najdete v časopisech ZDRAVÉ RECEPTY a BYLINKY REVUE.

Chcete vyzkoušet nové recepty a ještě se přitom pobavit? Právě pro vás je tu časopis ANO, ŠÉFE. Najdete v něm fotoreportáže z vybraných restaurací, které vycházejí z oblíbených televizních pořadů Zdeňka Pohlreicha a je plný jeho vtipných hlášek a gastronomických tipů.

Nezapomínáme ani na děti. Ty najdou ve svých odděleních nově časopis MINECRAFT pro hráče populární stejnojmenné hry. Je plný rad a inspirace jak rozvinout své hráčské schopnosti.

Pro malé závodníky je určen časopis HOT WHEELS, který je plný her a vznikl na motivy známých autíček od Mattela.

Zejména pro holčičky je určen časopis LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ. Užijí si v něm hromadu zábavy s princeznou Annou a Elsou a jejich přáteli.

Máte chuť z naší nabídky něco ochutnat? Není nic jednoduššího, než si k vypůjčené knize „přibalit i nějaký ten časopis“. Délka výpůjční doby je stejná, tedy jeden měsíc. Anebo si přijďte jen tak posedět a přečíst si nejnovější čísla do studovny. Každý pátek si u nás můžete vypít i šálek dobré kávy.
(Věra Ungerová)