Náš tip na září 2020

Vloženo: 28.08.2020, 09:43

dětská: Agentura Pendergast, Farma, která nás živí, Rytíři vypůjčené temnoty - naučná: Dítě na vlastní pohon, Do ruky český streetfood nejen pro chlapy, Kundera český život a doba  - beletrie: Berserk, Dneska půjdu spát až zítra, Stíny noci

Dětská:

 

Agentura Pendergast

Christophe Lambert

Agentura Pendergast je přísně tajná organizace specializující se na zachycení paranormálních stvoření přicházejících do Spojených států přes velkou louži. Na úpatí sochy Svobody je ukryto sídlo jedné velmi tajné organizace. Její agenti mají zásadní úkol: mezi davy přistěhovalců, kteří připlouvají do New Yorku, odhalit upíry a vlkodlaky a zamezit tomu, aby konali své špinavé skutky. Jenže bouchač Joe a kartářka Delia už to nezvládají a potřebují posilu. Bude zlodějíček Finn Donovan pro agenturu pana Pendergasta přínosem?

 

Farma, která nás živí

Nancy Castaldo

Odkud pochází to, co jíme? Jakou roli v tom hrají farmy? Co obnáší práce farmáře? Sleduj v průběhu celého roku život na farmě, která hospodaří ekologickým způsobem, a zjisti, jak farmář pěstuje čerstvé a chutné potraviny trvale udržitelným způsobem. Poznej činnosti, které je potřeba na rodinné farmě dělat, různá zvířata, plodiny, stroje a tamější koloběh života.


Rytíři vypůjčené temnoty

Dave Rudden

Fantasy příběh o osiřelém chlapci, který zjistí, že je součástí tajné armády, která chrání svět před rasou temných monster. Denizen Hardwick je sirotek a jeho život je... zkrátka normální. Jedné obzvláště temné noci se brány sirotčince Klikatín otevřou a dovnitř vjede luxusní auto. Řidič si přijíždí pro Denizena spolu se slibem, že ho představí dlouho ztracené tetičce. Na konci ne zrovna bezproblémové a bezpečné cesty do Dublinu však nečeká vřelé uvítání. 

 

Naučná:

 

Dítě na vlastní pohon

R. William Stixrud

Výchovné rady pro rodiče. Úkolem rodičů není děti řídit, mít je zcela pod kontrolou, ale naučit je uvažovat a jednat samostatně, aby dokázaly uspět ve škole a zejména v životě.Do ruky
český streetfood nejen pro chlapy

 

Daniela Turecká

Vemte to pořádně do ruky! Padesát receptů, na které prostírání nepotřebujete. Připravte se na padesát vymazlených receptů, které vám ukážou, že pod pojmem streetfood se skrývá víc než olejem nasáklé langoše. I na ulici se dá jíst na úrovni! Stačí k tomu špetka experimentu, kvalitní ingredience a odvaha pořádně se do toho zakousnout. Deset šťavnatých kapitol si pod patronát vzali pořádní chlapi – třeba Lukáš Hejlík, Ben Cristovao nebo Jan Gemrot. Pojďte se s nimi dobře najíst! Rukavičky k tomu vážně potřebovat nebudete.


Kundera
český život a doba

 

Jan Novák

Literární biografie světově proslulého českého spisovatele 20. století. Kriticky přibližuje Kunderovy životní osudy a dílo do roku 1975, tedy do Kunderova odchodu do emigrace. Ve čtyřech oddílech představuje autor "český život" Milana Kundery: popisuje prostředí, z něhož slavný spisovatel a básník pocházel, literární začátky v 50. letech 20. století, cestu k literární slávě v 60. letech i životní etapu v době normalizace, kdy Kundera ztratil možnost publikovat.
 

 

Beletrie:

 

Berserk

Kentaro Miura

Osudový, krvavý příběh s prvky romantiky a velkou porcí akce! Dospělá fantasy, která si získala davy fanoušků, televizní seriál, celovečerní filmy i počítačové hry! Hrdinou je Guts, Černý šermíř, obávaný bojovník, o kterém se raději nemluví nahlas. Má obrovský meč, kovovou ruku, stovky jizev z bojů a mučení a znamení, které k němu přitahuje síly zla. Ale ne vždycky byl takový.

 

Dneska půjdu spát až zítra

Markéta Plechšmídová

Příběh české studentky, která si v americké věznicí odpykává trest za práci načerno. Marina si zabalila maminčiny řízky, rozloučila se s rodiči a společně se svými přáteli vyrazila na cestu. O několik hodin později její letadlo přistává v Bostonu a jediné co zbývá je projít kontrolou. Jenže Marina přicestovala do země "načerno" a lhaní nikdy nebylo její silnou stránkou. Místo snadných peněz je jí tak odměnou nejistota, strach a každodenní ponižování.

 

Stíny noci

 Indridason Arnaldur

Detektivní román oceňovaného islandského autora přináší po románu Stínový vrah druhý případ ze série Válečná tajemství Reykjavíku. Píše se rok 1943. V Reykjavíku vládne napjatá atmosféra - Island obsadili Američané. V této neklidné době je v centru města, nedaleko hospody hojně navštěvované vojáky, surově ubodán muž. 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12