Náš tip na září 2018

Vloženo: 4.09.2018, 10:04 (upraveno: 4.09.2018, 13:18)

dětská: Kocourek Matýsek, Herkules na zámku, Tajnosti super sester - naučná: Vše, co jste chtěli vědět o víně, Zhubni díky tukům,  Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy   - beletrie: Specialista, Cvrček mého krbu, Single na Manhattanu

Dětská:

Kocourek Matýsek

Vlasta Hurtíková

Pohádková knížka o odvaze a přátelství je určena začínajícím čtenářům. Příběh o kocourku Matýskovi a jeho dobrodružstvích při záchraně domečku přináší dětem důležité poselství: nad nepřítelem nemusí vždy zvítězit ten největší a nejsilnější! Jednoduché, opakující se texty pomohou dětem vstoupit do světa čtení a radovat se ze čtenářských úspěchů a porozumění psanému textu.

Herkules na zámku

Alžběta Dvořáková

Hlavními hrdiny jsou opět kocour Herkules a kočka Komtesa, kteří se tentokrát se svými majiteli Martou a Janem přestěhují na zámek, kde Marta restauruje staré obrazy. V zámku se však brzy začnou dít prapodivné věci. Vzácné knihy ohrožuje armáda drzých myší, ve studni se začne kazit voda, stará stolička mluví a dožaduje se odpovědí na své hádanky, dračí hodiny začnou samy od sebe jít a postavy na obrazech ožívají. 


Tajnosti super sester

Susie Day

Georgie a Jem jsou dvě osmileté žáby. Společně tvoří skvělý tým. Kniha pro děti kolem 10 let. Georgie moc dobře věděla, jaké je to být "rozvodové dítě", a tak Jem, které se rodiče právě rozváděli, začala vyprávět vtipy o žábách. Tak se z nich staly nejlepší kamarádky. A potom se Jemi táta zamiloval do Georgiiny mámy. Takže teď jsou z nich sestry. A tahle bezva dvojka je teď na stopě zloději, který ukradl ve škole schránku důvěry.

 

naučná:

Vše, co jste chtěli vědět o víně

Jerry Lockspeiser

Připadá vám svět vína matoucí? Nakupujete víno naslepo? Většina z nás někdy víno pije a částky, které za něj vydáme, jdou do milionů. Ale jen málo z nás opravdu rozumí tomu, co kupujeme, a cílem této knihy je to změnit. 

 

Zhubni díky tukům

Mark Hyman

Všichni jsme mnohokrát slyšeli, že po tuku se tloustne, že přispívá k srdečním chorobám a že celkově podkopává naše zdraví. Nové výzkumy a poznatky však nyní tuto fobii z tuku vyvracejí a odkrývají, jak ohromný pozitivní vliv na naše zdraví a figuru má strava s vysokým obsahem tuku bohatá na vejce, ořechy, oleje, avokáda a další chutné superpotraviny.

 

Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy

Martin C. Putna

Monografie usiluje o nové vysvětlení dějinných, kulturních a duchovních specifik středoevropského regionu. Text se opírá o literární a kulturněhistorickou analýzu a o autorovy bohaté cestovatelské zkušenosti.; Středoevropský prostor autor vymezuje na půdorysu již neexistujícího rakouského, respektive habsburského impéria. 

 

beletrie:

Specialista

Robert O'Neill

Robert O´Neill. Účastník 400 bojových misí, bývalý člen Navy SEALs a žijící legenda. Jeho memoáry, psané s brutální upřímností a doprovázené osobitým černým humorem, vás zavedou nejen do první frontové linie či týlu nepřítele. Seznámíte se s jeho životní filosofií a tím, co ho formovalo jako člověka. Tato zpověď není jen o něm. Je o Navy SEALs i o tom, že když spustí jedna zbraň, jako by spustily všechny.

 

Cvrček mého krbu

Josef Karel Šlejhar

Monumentální román z pera významného představitele českého naturalismu zachycuje historii autorova manželství. Svého premiérového vydání se dočkává více než sto let po smrti J.K. Šlejhara.; V nejrozsáhlejší a knižně doposud nevydané próze se Josef K. Šlejhar, známý především jako autor novely "Kuře melancholik", vyrovnává se svým manželstvím a potažmo i se světem jako takovým. Na ploše více než sedmi set stran nebývale sugestivním až živočišným jazykem vrší obrazy společných dní, obecné úvahy, vzpomínky, pocity.

 

Single na Manhattanu

Amanda Stauffer

Román s autobiografickými prvky. O hledání "toho pravého" s pomocí internetové seznamky. Alison právě ukončila dlouhý vztah a když si uvědomí, že vlastně nikdy pořádně nerandila, založí si účet na internetové seznamce. Následuje pestrá škála zážitků. Odehrává se v New Yorku.


 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12