Náš tip na září 2018

Vloženo: 4.09.2018, 10:04 (upraveno: 4.09.2018, 13:18)

dětská: Kocourek Matýsek, Herkules na zámku, Tajnosti super sester - naučná: Vše, co jste chtěli vědět o víně, Zhubni díky tukům,  Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy   - beletrie: Specialista, Cvrček mého krbu, Single na Manhattanu

Dětská:

Kocourek Matýsek

Vlasta Hurtíková

Pohádková knížka o odvaze a přátelství je určena začínajícím čtenářům. Příběh o kocourku Matýskovi a jeho dobrodružstvích při záchraně domečku přináší dětem důležité poselství: nad nepřítelem nemusí vždy zvítězit ten největší a nejsilnější! Jednoduché, opakující se texty pomohou dětem vstoupit do světa čtení a radovat se ze čtenářských úspěchů a porozumění psanému textu.

Herkules na zámku

Alžběta Dvořáková

Hlavními hrdiny jsou opět kocour Herkules a kočka Komtesa, kteří se tentokrát se svými majiteli Martou a Janem přestěhují na zámek, kde Marta restauruje staré obrazy. V zámku se však brzy začnou dít prapodivné věci. Vzácné knihy ohrožuje armáda drzých myší, ve studni se začne kazit voda, stará stolička mluví a dožaduje se odpovědí na své hádanky, dračí hodiny začnou samy od sebe jít a postavy na obrazech ožívají. 


Tajnosti super sester

Susie Day

Georgie a Jem jsou dvě osmileté žáby. Společně tvoří skvělý tým. Kniha pro děti kolem 10 let. Georgie moc dobře věděla, jaké je to být "rozvodové dítě", a tak Jem, které se rodiče právě rozváděli, začala vyprávět vtipy o žábách. Tak se z nich staly nejlepší kamarádky. A potom se Jemi táta zamiloval do Georgiiny mámy. Takže teď jsou z nich sestry. A tahle bezva dvojka je teď na stopě zloději, který ukradl ve škole schránku důvěry.

 

naučná:

Vše, co jste chtěli vědět o víně

Jerry Lockspeiser

Připadá vám svět vína matoucí? Nakupujete víno naslepo? Většina z nás někdy víno pije a částky, které za něj vydáme, jdou do milionů. Ale jen málo z nás opravdu rozumí tomu, co kupujeme, a cílem této knihy je to změnit. 

 

Zhubni díky tukům

Mark Hyman

Všichni jsme mnohokrát slyšeli, že po tuku se tloustne, že přispívá k srdečním chorobám a že celkově podkopává naše zdraví. Nové výzkumy a poznatky však nyní tuto fobii z tuku vyvracejí a odkrývají, jak ohromný pozitivní vliv na naše zdraví a figuru má strava s vysokým obsahem tuku bohatá na vejce, ořechy, oleje, avokáda a další chutné superpotraviny.

 

Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy

Martin C. Putna

Monografie usiluje o nové vysvětlení dějinných, kulturních a duchovních specifik středoevropského regionu. Text se opírá o literární a kulturněhistorickou analýzu a o autorovy bohaté cestovatelské zkušenosti.; Středoevropský prostor autor vymezuje na půdorysu již neexistujícího rakouského, respektive habsburského impéria. 

 

beletrie:

Specialista

Robert O'Neill

Robert O´Neill. Účastník 400 bojových misí, bývalý člen Navy SEALs a žijící legenda. Jeho memoáry, psané s brutální upřímností a doprovázené osobitým černým humorem, vás zavedou nejen do první frontové linie či týlu nepřítele. Seznámíte se s jeho životní filosofií a tím, co ho formovalo jako člověka. Tato zpověď není jen o něm. Je o Navy SEALs i o tom, že když spustí jedna zbraň, jako by spustily všechny.

 

Cvrček mého krbu

Josef Karel Šlejhar

Monumentální román z pera významného představitele českého naturalismu zachycuje historii autorova manželství. Svého premiérového vydání se dočkává více než sto let po smrti J.K. Šlejhara.; V nejrozsáhlejší a knižně doposud nevydané próze se Josef K. Šlejhar, známý především jako autor novely "Kuře melancholik", vyrovnává se svým manželstvím a potažmo i se světem jako takovým. Na ploše více než sedmi set stran nebývale sugestivním až živočišným jazykem vrší obrazy společných dní, obecné úvahy, vzpomínky, pocity.

 

Single na Manhattanu

Amanda Stauffer

Román s autobiografickými prvky. O hledání "toho pravého" s pomocí internetové seznamky. Alison právě ukončila dlouhý vztah a když si uvědomí, že vlastně nikdy pořádně nerandila, založí si účet na internetové seznamce. Následuje pestrá škála zážitků. Odehrává se v New Yorku.


 

Poslední články v rubrice

facebook icon twitter icon google+ icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
 
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041

Provozní doba knihovny, provozní doba o Vánocích zde

  pro dospělé pro děti studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12