Náš tip na únor 2022

Vloženo: 31.01.2022, 10:17

dětská: Enola Holmesová, Já, člověk, Strašidelný dům  - naučná: Jak žít naplno i po šedesátce, Mezinárodní marketing, To je klasika! - beletrie: Všechno a tebe, Greenwood, Když Paříž spala

Dětská:

 


Enola Holmesová

Nancy Springer

Další případ Enoly Holmesové, mladší sestry Sherlocka Holmese. Enola se stále skrývá před svým bratrem - slavným detektivem Sherlockem Holmesem. Když ale objeví tajnou skrýš plnou brilantních kreseb, vyrazí po stopě jejich autorky, mladé lady Cecily, která beze stopy zmizela ze své ložnice.

Já, člověk

Olga Stehlíková

Malá encyklopedie lidí nejrůznějších povolání a v rozmanitých sociálních postaveních, jež pomůže dětem ocenit ostatní nebo i najít sebe sama. Co dělá člověka člověkem: Dvě ruce a dvě nohy? Chytrá hlava, šikovné ruce? Nebo jde hlavně o to, co ho baví a naplňuje? Když budete lidem naslouchat, sami vám rádi řeknou, co je podle nich nejdůležitější. 


Strašidelný dům

Zuzana Pospíšilová

Lehce strašidelný příběh, ve kterém se čtveřice kamarádů vydává na průzkum starého podezřelého domu. Čtyři kamarádi jednoho dne zaslechnou podivné zvuky, které vycházejí ze starého a opuštěného domu se zanedbanou zahradou. Jsou přesvědčení, že v domě straší, jenže netuší, které strašidlo se tam usídlilo.

 

 

naučná:


Jak žít naplno i po šedesátce

Veronika Tirpáková

Jak stárnout aktivně, ve zdaví a s radostí Proces stárnutí nezastavíme a díky vědecko-technické revoluci se dožíváme stále vyššího věku. Co dělat, abychom si tuto životní etapu užili ve zdraví? Z velké míry to můžeme vylepšit životním stylem, zdravou stravou a vhodným cvičením. 


Mezinárodní marketing

Hana Machková

Již páté vydání uznávané publikace reaguje na dynamický vývoj v mezinárodním marketingu, zejména v oblasti digitálního marketingu. Publikace přináší kompletně aktualizovaná data a také nové příklady z praxe.

 

To je klasika!

Adam Plachetka

V knize najdete rozhovory s dnes slavným českým operním pěvcem, který je známý i širší veřejnosti. Ve svých pětatřiceti letech se dostal na nejslavnější světová pódia včetně Metropolitní opery. Je však známý i z různých televizních pořadů a proslavil se také velmi úspěšným koncertem ve vyprodané O2 Aréně. V knize se dočtete o jeho operních začátcích, o prvních angažmá v Národním divadle až po současnost, kdy je vyhledávaným sólistou na nejvyšší úrovni.

 

 

beletrie:

 

Všechno a tebe

Simona Ahrnstedt

Milostné drama, ve kterém se po letech setkávají dávní milenci. Po dlouhém čase se konečně můžou vysvětlit staré spory a nánosy lží. Dessie a Sam byli jako mladí bláznivě zamilovaní. Pak se jejich lásce postavily do cesty lži a zrada a jejich cesty se rozdělily.

Greenwood

Michael Christie

Dystopický román kanadského autora vypráví ve více než stoleté retrospektivě pohnutou historii jedné rodiny, která je plná tajemství, bezohlednosti, vzdoru, ale i lásky a naděje. Píše se rok 2038. Celým světem zmítá enviromentální krize zvaná Velké skomírání, a zatímco zbytek lidstva zápolí o přežití v prachem se dusících městech, dendroložka Jacinda (Jake) Greenwoodová pracuje jako přespříliš kvalifikovaná průvodkyně na ostrově Greenwood Island, odlehlé oáze plné tisíciletých stromů, lokalizované západně od pobřeží Britské Kolumbie.

Když Paříž spala

Ruth Druart

Román o lásce a naději, ale především o síle rodičovského pouta, které nepřerve ani to největší zlo světa. V okupované Paříži je čím dál těžší žít a pracovat, aniž by se člověk styděl sám před sebou, že kolaboruje. Jenže pokud člověk volí mezi svědomím, vlastním životem a zajištěním blízkých, jsou všechny možnosti špatné. Pozná to i mladý Jean-Luc, který je donucen pracovat na železniční stanici, odkud odjíždějí vlaky do koncentračních táborů. 

 

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12