Náš tip na únor 2019

Vloženo: 1.02.2019, 08:15 (upraveno: 1.02.2019, 08:23)

dětská: Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, Mortina a protivný bratranec, Nejsem karton na vajíčka - naučná: Fyzika všedních věcí, Nesmrtelní slavní mladí staříci, Přírodní superjídlo pro děti a batolata - beletrie: Srdce je pohřebiště lásky, Stesk po krvi,  Válka memů -Kniha první Šedá zóna

Dětská:

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět

Ivan Blatný

Bohatě ilustrovaný soubor básniček a říkanek pro děti inspirovaných světem kolem nás. Veselé, přemýšlivé básničky, které již patří ke klasice české poezie pro děti, doprovázejí celostránkové ilustrace.

 

Mortina a protivný bratranec

Barbara Cantini

Nové dobrodružství holčičky-strašidla a jejích kamarádů. Jednoho deštivého dne se ve vile Rozvalince objeví bratranec Dilbert a také děti z vesnice. Všichni dostali záhadnou pozvánku. Mortina a pes Truchlík si myslí, že za tím vězí teta Neboženka. Ta však náhle zmizela, ve skleníku se však objevil veliký břečťan tlachavý.Nejsem karton na vajíčka

Co po použití s prázdným kartonem na vajíčka? Pozor, plata do sběru nepatří, tento papír je v poslední fázi životnosti. Tak co s ním? Nevyhazujte jej, ale vytvořte něco jedinečného! Tato knížka vám poradí, jak na to. Do vyrábění určitě zapojte děti. Instrukce jsou super jednoduché, a navíc k nim dostanete tunu inspirace na další tvoření.

 

naučná:


Fyzika všedních věcí

James Kakalios

Kniha zprostředkovává populárním způsobem pohled na to, jak se projevuje fyzika v našich každodenních životech. V této souvislosti přináší autor odpovědi na to, na jakých fyzikálních zákonitostech fungují věci, které denně používáme jako například mobilní telefony, elektrospotřebiče, baterie, LED dioda či dálková ovládání. Autor rovněž vysvětluje fyzikální mechanismy věcí ve veřejném prostoru jako jsou dopravní prostředky, motory, radary, lékařské rentgenové či ultrazvukové přístroje.

 


Nesmrtelní slavní mladí staříci
 

Miloš Zapletal

Kniha Nesmrtelní Miloše Zapletala přibližuje čtenářům aktivity mnoha známých osobností navzdory jejich pokročilému věku.Vybral si 43 slavných „mladých staříků“, jak je nazývá, jejichž průměrný věk je 86 let. V této knize najdete například Zdeňka Svěráka, Karla Gotta, Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Suchého, Milana Lasicu a další. Autor knihy si povídal a napsal o současnosti i plánech dalších významných osobností, například o astronomovi Jiřím Grygarovi, dirigentovi Liboru Peškovi, režisérovi Václavu Vorlíčkovi, politikovi Karlu Schwarzenbergovi, světoznámém fotografovi Janu Saudkovi, profesoru Pavlu Pafkovi, anebo o olympijské vítězce Daně Zátopkové.
Přírodní superjídlo pro děti a batolata

Shazi Visram

Zakladatelka americké společnosti pro dětskou stravu Happy Family představuje recepty na přípravu dětských jídel z výhradně přírodních ingrediencí. Recepty jsou určené pro děti od 4 měsíců do 3 let. Recepty pro kojence (4-12 měsíců) zahrnují jednoduchá rostlinná a ovocná pyré, včetně špenátového, mangového nebo pyré s quinoou nebo semínky chia. Recepty pro batolata (1-3 roky) zahrnují třeba avokádovou a kuřecí celozrnnou pizzu; rizoto ze třech druhů fazolí; pečeného lososa s hráškem a rýžovými kuličkami a mnoho dalších dobrot. Nechybí ani tipy na zdravá smoothies a dezerty. 

 

beletrie:

Srdce je pohřebiště lásky

Tamara Colchester

Román s autobiografickým pozadím spřádá osudy čtyř generací žen v průběhu 20. století. Mecenáška a múza největších umělců své doby, Caresse Crosbyová, žije na sklonku života v Itálii. Tam ji v roce 1970 navštíví její dcera Diana. Obě ženy pojí zvláštní vztah plný rivality, žárlivosti a jakéhosi tajemna. O desítky let později v roce 1993 se sama Diana ocitá ve stejné situaci, i ona ve svých posledních chvílích stojí před svou dcerou Elenou, která na rozdíl od excentrické matky dala přednost rodinnému životu. Teprve Elenina dcera Bay je schopna rozplést záhady a tajemství života těchto mimořádných žen.

 

Stesk po krvi

Dario Correnti

Italský kriminální thriller o pátrání po sériovém vrahovi, který za sebou zanechává zohavené ženské oběti. Na stopě mu je dvojice novinářů - zkušený Marco Besana a mladá praktikantka Ilaria Piattiová. V okolí severoitalského městečka Bergama řádí sériový vrah. Zaměřuje se na ženy. Jeho oběti jsou brutálně zohavené, s jehlami naaranžovanými vždy podle nějakého daného schématu. 

 


Válka memů -Kniha první Šedá zóna
 

Richard Šusta

První kniha sci-fi ságy českého autora zavádí čtenáře do blízké budoucnosti, v níž lidstvo stojí před celoplanetárním konfliktem.Lidstvo kolonizuje Sluneční soustavu, ale ještě necestuje ke hvězdám. Vyspělé země si udržují stabilní ekonomiky a šíří se v nich prvomemistické hnutí propagující ekologii a odzbrojení. Jeho zdánlivě mírumilovné aktivity přibližují svět ke kosmické válce. Otevřené boje začnou až za tři a půl roku, ale tajní agenti už teď operují v šedé zóně, kde se nerespektují zákony a nešetří civilisté. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12