Náš tip na únor 2018

Vloženo: 6.02.2018, 10:48 (upraveno: 6.02.2018, 11:33)

dětská: Kouzelná baterka, Elvíra strašidlo z kontejneru, Dárečky od srdce   - naučná: Architektura olympijských her, Hmyz na talíři,  Lagom - beletrie: Dítě Stasi, Osm hor, Landie Čtyři poutníci

Dětská:

Kouzelná baterka

Olga Černá

Jednou v parku potká František kouzelného dědečka, dostane od něj malou baterku. Na co s ní posvítí, to ožije. Ale František by si měl předem dobře rozmyslet, kdy baterku rozsvítí, protože o "oživlou věc" se bude muset také postarat. A to není vždycky úplně jednoduché. Tak přijde na svět nejdříve jeho pejsek Petalík, potom Duchnouš, Boťata, Vlasátko, ale i zlý Bubluch.; Příběhy malého Františka, které zažívá s baterkou, dárkem od kouzelného dědečka. Text doprovázejí celostránkové koláže.


Elvíra
strašidlo z kontejneru

 

Lucie Paulová

Vyprávění o vzdělaném strašidle Elvíře, které bydlí v zapomenutém kontejneru a zažívá mnohá dobrodružství.

 

Dárečky od srdce

Návody ke zhotovení dárků v podobě papírových dekoračních předmětů, přáníček, plstěných výrobků, plastických ozdob, pečených i nepečených dobrot, včetně originálního zabalení.

 

Naučná:


Architektura olympijských her

Martin Vlnas

Kniha je pozoruhodným exkurzem do historie architektury a technologie olympijských staveb, přičemž novodobé olympijské hry pojednává o poznání obsáhleji.Neobvyklou problematiku olympijské architektury ovšem autor knihy uvádí do širokých souvislostí, představuje ji z hlediska dopadů na ekonomiku, společnost i životní prostředí. Nabízí také možné perspektivy a výhledy do budoucnosti.


Hmyz na talíři

Marie Borkovcová

Kolekce 150 nejvýznamnějších optických klamů, které jsou seřazeny do 33 kapitol podle vizuálních efektů.Optická iluze má dva prvky. Jeden je vnímání toho, co vidíte. Může se jednat o spojování čar, pohyblivé tvary nebo zdánlivě nestejné velikosti. Druhým prvkem je vědecké vysvětlení nebo neuronální základ iluze. A zde vám pomůže Kniha optických klamů, která se zabývá druhým prvkem: vědeckým vysvětlením klamu.tručný úvod popisuje historii optických iluzí a jejich původ. Některé pocházejí až ze starověku (jako na Maltě nalezená 3D římská mozaika z 2. století při n. l.) a jiné jsou moderní (jako emotikony a pouliční umění).Lagom
tajemství spokojeného života

 

Niky Brantmark

Lagom, švédské slovo, které znamená ani moc, ani málo, nebo také všeho s mírou. Zkrátka akorát. Lagom je životní styl. Představuje filozofii, jež prostupuje všechny sféry života – promítá se do rodiny, partnerských vztahů, práce, výchovy dětí a také do vztahu k přírodě. Lagom vás naučí nacházet potěšení a krásu ve zdánlivě jednoduchých věcech a vychutnat si radosti života bez zbytečného přepychu.

 

Beletrie:

Dítě Stasi

David Young

Východní Berlín 1975. U Berlínské zdi je nalezeno tělo mrtvé dívky. Otázky jsou nebezpečné. Odpovědi mohou zabíjet. Nadporučici Karin Müllerové je přiděleno vyšetřování smrti náctileté dívky, která se podle všeho snažila prchnout přes zeď – ale ze Západu. Vyšetřování smrdí od počátku. Karin má jako členka Lidové policie z Východu omezené pravomoce, Stasi chce znát identitu mrtvé dívky, ale nepřeje si, aby vyšetřovatelka znala příliš mnoho odpovědí.

Osm hor

Paolo Cognetti

Bez velkých slov, střídmě, o to však sugestivněji zasáhne román italského autora, který si okamžitě získal mezinárodní pozornost čtenářů pro svou hloubku přicházející prostřednictvím nadhledu majestátných hor. Hlavní hrdinové příběhu mají své osudy s horami bezprostředně provázány. Rodiče Pietra se v horách seznámili a jeho otec pak sílu a filozofii horských vrcholů využívá právě při Pietrově výchově. I Pietro sváže svůj život pevně s horským prostředím, v období své hory dětství potkává nejlepšího přítele Bruna a společně často bolestně docházejí k životní pravdě, že přijmout svůj osud a sebe sama je projevem skutečné dospělosti. Úsporný příběh o síle přírody, pevnosti lidského přátelství a odvaze žít podle svých snů a přání.Svérázná filozofie hlavních hrdinů románového bestselleru italského spisovatele se nese v duchu toho, že ať už je osud cokoli, určitě přebývá v horách, které máme nad hlavou.

 

Landie Čtyři poutníci

Jakub Trpiš

Landie vás uchvátí moderními velkoměsty i svou panenskou přírodou. Lidé se zde naučili žít v symbióze s roboty a ostatními životními formami, ale nemusí to tak být navždy. Přízraky se stahují ze severu a útočí stále častěji. Jako by toho nebylo málo, objevil se i tajemný Bezejmenný, který putuje Landií a získává stále větší moc. Ústředními postavami jsou Lajla, Naté, Kobu a Chára, kteří se vyučili v umění materializace. Jejich poslání je zavede do míst, kde celá staletí nikdo nebyl. Při jednom z úkolů bloudí v jeskynním komplexu Abúd Dail, v dalším řeší záhadu města Godrum, které bylo kdysi chloubou východní Landie, ale dnes je opuštěné a zapadané prachem.; První díl fantasy trilogie se snahou o filozofický přesah představuje neobyčejný fantasy svět, jehož harmonii začíná narušovat temná hrozba.

 

 

 

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihy novinky paměť pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12