Náš tip na srpen 2022

Vloženo: 30.07.2022, 10:00

dětská: Dobrou chuť, žirafo! Ekzoti, Můj druhý dědeček - naučná: Místo, odkud není návratu, Když jazýčkem zacvičíme, krásně se hned rozmluvíme, Nečtu! Poslouchám - beletrie: Lvi na výsluní, Mirror World, Co oči nevidí

Dětská:

Dobrou chuť, žirafo!

Obrázková knížka s tuhými listy a pohyblivými prvky provádí děti jedním dnem malé žirafky.

 

Ekzoti

Michael, Buckley

První příběh party outsiderů, kteří se jako členové tajné špionážní organizace vydávají zachránit svět. Jackson Jones je bezstarostný a mezi spolužáky velmi oblíbený jedenáctiletý kluk, jenže když mu do pusy znenadání přibude tuna železa, stane se z něj jako mávnutím kouzelného proutku jeden z těch podivínských exotů, kterým se se svou partou dřív posmíval. 

 

Můj druhý dědeček

Rolf, Barth

Vyprávění o sedmileté dívce a jejím dědečkovi, který onemocní stařeckou demencí. Dědeček je Nelin nejlepší kamarád. Má na ni vždycky čas a dává na ni pozor. Rád s Nelou chodí na procházky a na ryby nebo spolu pečou bábovku a navštěvují babičku na hřbitově. Jednou ale najde Nela dědečka doma neoholeného a v pyžamu. Uprostřed dne! Dědeček teď zapomíná všechno možné, někdy dokonce i Nelino jméno. Kniha citlivým způsobem vysvětluje - nejen dětem - téma stařecké demence a pomáhá jim tak vyrovnat s případným setkáním s touto nemocí ve vlastní rodině, u svých nejbližších. 

 

naučná:

Místo, odkud není návratu

Mihrigul, Tursun

Vzpomínky ujgurské ženy Mihrigül Tursunové na období, kdy byla vězněna v čínských internačních táborech.

 

Když jazýčkem zacvičíme, krásně se hned rozmluvíme

Marcela Kotová

Dnešní děti mají problém se správnou výslovností některých hlásek. Chcete se toho vyvarovat? Stačí jen rozhýbat jazýček. Krátkou pohádkou pomůžete k rozvoji motoriky mluvidel dítěte a zamezíte špatnému vyslovování hlásek. Děti si zábavnou formou procvičí pusinku, můžou si pohádku samy přečíst pomocí obrázků, vybarvit omalovánku a procvičit grafomotoriku na pracovním listu. Každá kapitola obsahuje pohádku na rozvoj motoriky mluvidel, čtení podle piktogramů, didaktickou hru a pracovní list.

Nečtu! Poslouchám

Lukáš, Vavrečka

Trápí vás, jak málo času zbývá na čtení? Koneckonců i děti čtou mnohem méně, než bychom si přáli. Co ale zkusit knihy poslouchat? Soustředit se na mluvené slovo, to chce ovšem cvik. A hodí se i schopnost rozpoznat kvalitní audioknihu. Pojďme společně objevovat historii i současnost poslouchání a nahrávání četby. Nahlédneme do studia, kde audioknihy pod vedením zkušených režisérů vznikají, a dozvíme se, co o knihách k poslechu říkají herci, kteří je načítají, či samotní autoři děl. 

 

beletrie:

Lvi na výsluní

Stefania, Auci

Pokračování strhující ságy o skutečných osudech významné sicilské rodiny se soustředí na Ignazia Floria, který se ujímá rodinného impéria po smrti jeho zakladatele, svého otce Vincenza. Floriovi, chudí přistěhovalci z Kalábrie, dobyli Palermo. Z opovrhovaných apatykářů se stala nejvýznamnější sicilská rodina, jež ovládla obchod, dopravu a nejdůležitější průmyslová odvětví, přiženila se do aristokratických kruhů a vstoupila do politiky... 

 

Mirror World

Alexej,Osadčuk

Román žánru LitRPG. Hrdina si vydělává prací ve virtuální realitě, aby zachránil svou dceru. Olegova dcera umírá. Zachránit ji může jedině uměle vypěstované srdce - a to není zrovna levná záležitost. Oleg potřebuje rychle sehnat dvě stě tisíc eur, což představuje nemožný úkol. Virtuální fantasy svět obydlený hráči všech možných ras nabízí dobrodružství a spoustu příležitostí k snadnému výdělku. 

 

Co oči nevidí

Betsy Reavley

Kriminální psychothriller o nesmělé dívce Deborah, která nečekaně potkává lásku svého života. Do muže svých snů se zamiluje v sedmnácti letech, aby posléze zjistila, že uvěřila v chiméru. Když sedmnáctiletá dívka Deborah, která se mezi svými vrstevníky netěší velké oblibě, potká šarmantního a pohledného Larryho, mladík ji naprosto okouzlí a Deborah mu bezradně propadne. Problém vězí v tom, že Larry je jedno velké tajemství. Poté však městem otřese série brutálních vražd, které na všechno vrhnou stín. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihy novinky paměť pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12