Náš tip na říjen 2023

Vloženo: 27.09.2023, 07:34 (upraveno: 27.09.2023, 07:36)

dětská: 5minutové ušaté pohádky, Lery, Koumáci v akci - naučná: Úspěšný chov slepic, hus, kachen a krůt , Dostupný advokát, Dějiny pohanské Evropy- beletrie: Děvčata z Harpers, Italské pohádky, Zlomené pero

Dětská:

5minutové ušaté pohádky 

Bohatě ilustrované příběhy zaječí rodiny, které mohou děti znát z televizní tvorby studia Disney, jsou určeny především pro předčítání před spaním. Malý Dupík a jeho sestřičky si umí v lese najít pokaždé zajímavou hru a o dobrodružství také není nouze. Hned na jaře se pustí do stavby skrýše, nebojí se prozkoumat les v noci a také se skamarádí s novými zvířátky.

Lery

Sandra Dražilová Zlámalová

Dobrodružná cesta malého želvího kluka, který osamělý hledá v oceánu plném nebezpečí a neznámých nástrah svou maminku.

Koumáci v akci

Václav Hašek

Pája, Standa, Honza a Kiki zažívají neuvěřitelná dobrodružství během školních exkurzí. Tři komiksové příběhy pro děti kolem 10 let. První díl.; V Židovském městě se čtveřice spolužáků seznámí s golemem. V druhém příběhu se díky stroji času dostanou do roku 1445, kde se setkají s Gutenbergem a na závěr zažijí neobvyklý den v Zoo.

 

naučná:

Úspěšný chov slepic, hus, kachen a krůt

Yvonne Bauer

Vše o chovu drůbeže - od správného krmení přes ustájení v souladu s potřebami daného druhu, péči o zdraví až k odchovu vlastních kuřat, kachňat i housat.

Dostupný advokát 

Ondřej Preuss

Srozumitelné rady, jak zvládnout běžné situace i obtížné problémy týkající se pracovního práva, dědického řízení, bydlení, nakupování, spotřebitelských práv, náhrady škody, jednání s policejními orgány nebo řešení sporů se sousedy.Dějiny pohanské Evropy

Nigel Pennick

Kniha nabízí podrobný přehled pohanských náboženství ze všech částí Evropy, vyznačuje se vědeckým a historickým přístupem a zpracováním. Pohanství se v pojetí autorů neomezuje jen na klasické náboženství antiky, ani na protikřesťanské nebo humanistické pojetí lidského světa.

beletrie:

Děvčata z Harpers

Rosie Clarke

Příběh čtveřice mladých žen, které se z různých důvodů chtějí nechat zaměstnat ve velkolepém obchodním domě Harpers. Poté, co se setkají u pohovorů, se i spřátelí. Jejich nový život však nebude jednoduchý. Na rušné Oxford Street otevírá nový velkolepý obchodní dům Harpers a hledá zaměstnance! Mezi mnoha nejrůznějšími uchazeči usilují o místo také čtyři mladé ženy: Sally, Beth, Maggie a Rachel. Všechny čtyři mají to štěstí, že jsou vybrány jako nové prodavačky, a společně se stávají nepostradatelnou součástí oddělení s dámskými doplňky.

Italské pohádky

Valeria De Tommaso

Knížka obsahuje pět originálních italských pohádkových příběhů, upravených pro začínající a mírně pokročilé čtenáře italštiny. Původní italské pohádky pocházející ze 17. století jsou převyprávěny do srozumitelné italštiny a spolu se souběžným českým textem vhodné pro mladší děti, začínající i mírně pokročilé studenty italštiny.

Zlomené pero

 Sabine Ebert

Kniha německé autorky přináší pokračování osudu mladé Henrietty a volně tak navazuje na dvoudílný historický román z napoleonských válek 1813 - Válečný požár a 1815 - Krvavý mír. Konec roku 1815. Mladá vdova Henriette je v noci probuzena ze spánku a musí urychleně opustit Prusko. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12