Náš tip na říjen 2022

Vloženo: 3.10.2022, 10:43

dětská: Příběh o dvou ještěřičkách a slunci, Zpomal a pozoruj, Český rok: včera a dnes - naučná: Krátké dějiny antisemitismu, Ekonomie v jednom viru, Úchvatné evropské cesty vlakem - beletrie: Santini, Zaprodaný cit

Dětská:

Příběh o dvou ještěřičkách a slunci

Iryna Zelyk

Příběh o dvou sourozencích ještěřičkách, který může pomoci při zvládání různých emocí, v různých situacích. Děti se naučí pojmenovat a přijmout tyto pocity a díky tomu se stanou klidnějšími a vyrovnanějšími. Knížka o sourozencích a lásce mámy k dětem vypráví příběh o dvou ještěřičkách, který pocítíte až v duši. Inspiruje děti podívat se do svého srdíčka, pojmenovat vlastní pocity, pochopit je a přijmout. A tak poznat sebe samé. Bratr a sestra, Lolo a Lili, si myslí, že sluníčka, které velmi milují, mají málo. 

 

Zpomal a pozoruj

RachelWilliams

Obrazová kniha pro děti obsahuje 50 naučných příběhů o dění v přírodě. Názorné ilustrace doprovází popisky života zvířecí a rostlinné říše nebo scenérií v krajině.

 

Český rok
včera a dnes

Ladislav Janovec

Bohatě ilustrovaná knížka seznamující děti s tím, jak prožívali rok od ledna do prosince naši předkové a jak jej prožíváme dnes. Knížka dětem představí sváteční a významné dny, které slavíme dodnes (Vánoce, Velikonoce, Dušičky) i dny významné pro naše předky, které dnes už téměř upadly v zapomnění. Seznámí je se svátky současnými (např. 17. 11.) a vysvětlí, proč je tento den pro nás důležitý. 

 

naučná:

Krátké dějiny antisemitismu

Peter Schäfer

Základní příručka pro každého, kdo chce pochopit, proč je antisemitismus tak prastarý a zároveň na vzestupu. Světově uznávaný judaista Peter Schäfer vypráví, jak se antisemitské stereotypy šířily již od antiky, jak vedly k pronásledování, ničení a zabíjení a jsou živé i po šoa. 

Ekonomie v jednom viru

 Ryan Bourne 

Kniha je plná podpůrných údajů a nejlepších nových akademických důkazů a poskytuje těm, kteří nejsou zasvěceni do ekonomie, rychlokurz tohoto oboru prostřednictvím aplikované případové studie pandemie COVID-19. Pomáhá vysvětlit vše od toho, proč byly vlády na pandemii nedostatečně připraveny, až po to, jak ekonomové postupují při stanovení hodnoty životů zachráněných díky lockdownům. 

 

Úchvatné evropské cesty vlakem

Průvodce Lonely Planet Úchvatné evropské cesty vlakem, nabitý praktickými tipy, jak na cestě získat nejlepší podmínky, poskytuje čtenáři jistotu při prozkoumávání evropské železniční sítě a každému cestovateli nabídne vzrušující evropské památky a zážitky, za kterými se může vypravit vlakem. Abyste se hravě dostali do všech destinací od stylových skandinávských měst po slunečné pobřeží Španělska a Itálie, tento praktický průvodce s podrobnými železničními mapami bude vaším pomocníkem při orientaci ve vynikající evropské železniční síti a při přestupování v hlavních evropských železničních uzlech.

 

beletrie:

Santini

Jaroslava Černá

Historický a biografický román přibližuje romantickým pohledem portrét významného tvůrce z období vrcholného baroka. Dramatický životní příběh geniálního umělce Jana Blažeje Santiniho-Aichla dovolí čtenářům nahlédnout do mysli nejoriginálnějšího architekta vrcholného baroka. 

 

Zaprodaný cit
 

Ella Trobok

Romantický příběh z fiktivní země, která se ale příliš neliší od té naší. Láska je tabu a peníze znamenají moc. Na konci osmnáctého století zažívá země kulturní rozkvět, ale někteří se raději drží zažitých tradic. Zvláště sílící feminismus se nelíbí. Příběh se odehrává v zemi zvané Myosoté, kde "zamrzl čas" mezi 18. a 19. stoletím. Vanessa Smithová pochází z bohaté rodiny, majetek ale po smrti otce padne do rukou nejstaršímu synovi. 

Dunajský racek

Hana Kolaříková

Životní příběh Marianne Landsbergerové, manželky významného frýdecko-místeckého podnikatele. Vídeň na přelomu devatenáctého a dvacátého století, modrý Dunaj, Straussovy valčíky a jedna odvážná mladá žena, jíž doba nepřála. Marianna by ráda roztáhla křídla, ale společenské konvence ji zavazují ke sňatku, zajištění rodu a podpoře jejího muže Adolfa Landsbergera, úspěšného textilního podnikatele. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihy novinky paměť pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12