Náš tip na říjen 2018

Vloženo: 2.10.2018, 13:23 (upraveno: 3.10.2018, 07:19)

dětská: Co má klokan ve vaku, Kouzla slečny Láryfáry, Veselé tvoření z FIMO hmoty pro děti - naučná: Vznik Československa 1918, 365 přikázání grafického designu, To byl Guderian   - beletrie: Návrhář, Není úniku, Diosamante

Dětská:

Co má klokan ve vaku

Pavla Hanáčková

Když se lidem narodí miminko, věnují mu všechnu svou lásku, pozornost a péči. Jak to ale chodí ve světě zvířat? Jsou zvířata také starostliví rodiče? Divili byste se, jak je rodičovství ve zvířecí říši rozmanité. Vydej se s námi na cestu přírodou a poznej rozličné zvířecí rodiny a jejich přístupy k výchově. Uvidíš, že ve všech případech to má příroda moc chytře vymyšlené.

 

Kouzla slečny Láryfáry

M. Ann Martinová

Příhody praneteře paní Láryfáry jménem Sára volně navazují na knihy B. MacDonaldové. Pro mladší děti. Paní Láryfáry musela narychlo odcestovat a tak svěřila péči o svůj domek i zvířátka svojí praneteři Sáře Láryfáry. Sára už jako malá k tetičce do prazvláštního domku v Javorovicích jezdila a tak to pro ni nebude problém. Dokonce bude pomáhat léčit všelijaké neduhy dětí z okolí jako například chamtivku, noacózu, neřeklici či loudalku. A protože trochu kouzelnického umění od tety pochytila a navštěvuje Kouzelnický institut pro děti, bude to pro ni jistě hračka.


Veselé tvoření z FIMO hmoty pro děti

Natacha Seret

Lehce tvarovatelná hmota Fimo® je snadno dostupná v mnoha barevných odstínech a nabízí ti nekonečné množství inspirace k modelování. Na stránkách této knihy na tebe čekají srozumitelně popsané a názorně ilustrované návody, podle kterých snadno vytvoříš roztomilá zvířátka, legrační postavičky nebo slušivé šperky.

 

naučná:

Vznik Československa 1918

Vladimír Liška

Vladimír Liška nás seznamuje s vývojem, jenž předcházel vzniku Československa, a dál nás provází charakteristickými problémy, které politická elita nově vzniklého státu musela řešit, ať už se jednalo o velmi napnutý rozpočet, rozevírající se nůžky mezi chudými a bohatými, občanské nepokoje či rozpory mezi samotnými politiky. Kniha přinese radost nejen zájemcům o české dějiny, ale může být dobrým zdrojem informací i pro žáky základních a středních škol.

 

365 přikázání grafického designu

Zeptejte se jakéhokoli grafického designéra na světě, podle čeho vybírá font a barvu a jak postupuje při tvorbě nového layoutu, a nikdy neuslyšíte stejnou odpověď. Každý tvůrce má svůj vlastní kreativní přístup, a což je možná mnohem podstatnější, vlastní způsob, jak vybrat a zkombinovat stovky a stovky technik, které jsou při tvorbě designového projektu k dispozici. Existují však jistá pravidla, jež nepřestanou nikdy platit. Přinejmenším dokud se budeme ptát, kudy vede cesta k nejlepšímu grafickému designu.

 

To byl Guderian

Horst Scheibert

Kniha, jejíž autor byl za druhé světové války důstojníkem v Guderianových útvarech, je rozsáhlým obrazovým životopisem generála Heinze Guderiana, vrchního velitele tankových vojsk Wehrmachtu. Pro své neortodoxní názory na úlohu a použití obrněných jednotek, které dokázal neochvějně hájit i před nejvyššími autoritami, byl Guderian během války třikrát odvolán z funkce, vývoj na frontách mu však vždy nakonec dal za pravdu. Bohatý dokumentární materiál je doprovázen výňatky z Guderianovy knihy Vzpomínky generála.

 

beletrie:

Návrhář

Marius Gabriel

Román amerického autora o pařížské módní scéně, kterou ve 40. letech 20. století probudil z poválečné otupělosti nástup legendárního Christiana Diora. Biografický román o počátcích kariéry pařížské módní legendy - Christiana Diora. Paříž na konci 2. světové války byla šedivá, melancholická a otupělá, stejně tak i její obyvatelé a módní scéna. Když se nešťastně vdaná Copper Reilly setká s Christianem Diorem, ještě neví, že právě našla nejlepšího přítele na celý život a muže, který jí dodá odvahu splnit si své sny.

 

Není úniku

Taylor Adams

Pět postav, jedna benzinka uprostřed pustiny, sněhová vánice - a drama může začít!. Hlavní hrdinka Darby, studentka univerzity v Coloradu, jede navštívit svou nemocnou matku do Utahu. Cestou ji zastihne sněhová bouře a ona uvízne na jedné opuštěné benzínce. Spolu s ní jsou tam nuceni strávit nehostinnou noc další čtyři osoby. V dodávce, zaparkované na parkovišti, Darby objeví malou holčičku zavřenou v kleci. Darby je zděšena. Jedná se o únos? Je únosce jeden z nucených návštěvníku benzinky? Může Darby někomu z přítomných důvěřovat? A bude mít dost sil na to, aby holčičku zachránila?

 

Diosamante

Alejandro Jodorowsky 

Dobrodružný fantasy komiks o třech kapitolách s detailní a působivou kresbou. Královna Diosamante oplývající neskonalou krásou vládne krutému království, ve kterém se násilní muži předhání v tom, kdo získá právo spočinout v královnině klíně, kam vede cesta pouze skrze hromady mrtvol. Jednoho dne se však Diosamante snad znechucená, snad znuděná, vydá do sousedního království, aby pokořila krále Urbala ze Sarabby, rozumného a bohatého panovníka. Místo vraždy se ale zamiluje, a tak započne její dlouhá cesta za sebepoznáním a moudrostí. Kniha obsahuje též příběhový fragment původně zamýšlený jako pokračování, které je nedokončené z důvodu předčasné smrti výtvarníka.

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12