Náš tip na prosinec 2021

Vloženo: 1.12.2021, 11:19

dětská:  Oslík a vánoční andělíček, Co si děti vyprávěly, Nicky & Věra - naučná:  Korálkové vánoční ozdoby, Putování za obzor, Nápad za miliardu - beletrie: Nebe po bouři, Můj odpočinkový rok, Noir

Dětská:

 


Oslík a vánoční andělíček

Otfried Preussler

Oslík se jednoho rána probudí a zjistí, že maminka je pryč! Naštěstí nezůstane dlouho sám. Navštíví ho andělíček, který o mamince ví je u jesliček, kde se v noci narodilo Jezulátko. Oslík s andělíčkem se společně vydají do betlémské stáje a pozvou každého, koho potkají, aby se k nim připojil. Děti, ovčák s ovečkami, pekař s pekařkou a pekaříkem, párkařka a dokonce i policejní strážmistr se k nim přidají a společně prožijí u jesliček vánoční zázrak.

Co si děti vyprávěly

Jiří Dvořák

Veselé příběhy předškoláků a malých školáků. Určeno pro genetickou metodu čtení.; Vyprávění o tom, co malé děti zažily a pak si o tom třeba i povídaly s rodiči. Jak se budí ospalci, o překvapení, jak se skamarádit s koněm, o ztraceném míči, velké hostině, pomocnících z nebe, nebo jak Toník a Frantík pásli kozy na kopci za vsí.


Nicky & Věra

Petr Sís

Nová kniha Petra Síse vypráví skutečný příběh o holocaustu, který by neměl být zapomenut. Mladý Angličan Nicholas „Nicky Winton se v roce 1939 podílel na záchraně dětí a jejich převozu vlaky z Prahy do Londýna. Věra Gissingová je jednou ze zachráněných dívek. Opravdoví hrdinové bývají často nenápadní a skromní.

 

 

naučná:


Korálkové vánoční ozdoby

Sylva Šporková

Na úspěšnou knížku Vánoční ozdoby z korálků navazuje autorka další knihou s rozšířeným obsahem a novými návody. V jejím úvodu jsou opět uvedeny základní postupy a na ně pak navazující jednotlivé kapitoly podle druhů ozdob – hvězdy, zvonečky, andělé, a dokonce i letadélka, kočárky a jiné netradiční tvary. 


Putování za obzor

Jan Randák

Kniha představuje fenomén československého trampingu v průběhu času - od svého vzniku v roce 1918 až do pádu komunistické diktatury.

 

Nápad za miliardu

Michael Mareš

Ještě před čtyřicítkou zažili mezinárodní úspěch ve světě byznysu. Tomáš Čupr, Josef Průša, Simona Kijonková a další osobnosti stojící za úspěšnými českými startupy, jejichž hodnota překročila hranici miliardy korun. O čem snili v dětství? Co je žene dál? Jak se poučili ze svých nezdarů? Sbírku soukromých i profesních příběhů doplňují rady a tipy, které jednotlivým podnikatelům a jejich firmám pomohly dostat se až na vrchol.             

 

 

beletrie:

 

Nebe po bouři

Sabaa Tahirová

Závěr Young Adult dystopické fantasy série americké autorky. Po staletí uvěznění džinové útočí a zanechávají po sobě krvavou spoušť ve městech i vesnicích. Pro Temnonoše je však pomsta na lidských nepřátelích pouhým začátkem. Po džinově boku stojí velitelka Keris Veturie, která se prohlásila za císařovnu a požaduje hlavy všech, kdo se její vládě vzpouzejí.

 

Můj odpočinkový rok

Ottessa Moshfegh

Černohumorný román oceňované americké autorky. New York roku 2000: šestadvacetileté vypravěčce život rozdal nejlepší karty. Je krásná, pracuje v galerii, má tučné dědictví a byt na Manhattanu. Přesto jí něco schází - a nemůže za to jen nedávná smrt rodičů, sadomasochistické přátelství s Revou a destruktivní vztah s přítelem.

Noir

Brian Azzarello

Komiksová antologie noirových příběhů o vraždách a podrazech. Deset kriminálních a ponurých komiksových historek v černobílé barvě z pera řady známých scenáristů a výtvarníků.

 

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12