Náš tip na prosinec 2020

Vloženo: 21.12.2020, 15:29 (upraveno: 22.12.2020, 07:55)

dětská: Adventní pohádky 24 pohádek pro vánoční čas, Kouzelná třída o Vánocích, Jak se dostat z maléru - naučná: Vyměň chemii za jídlo, Tajemná moc zvířat, Únosně výstřední - beletrie: Vánoční prázdniny, Pohlednice bez podpisu, Umění těšení

Dětská:

 


Adventní pohádky
24 pohádek pro vánoční čas

 

Dana Doležalová

Jak napovídá název, v této knížce, bohaté na ilustrace, najdeme čtyřiadvacet pohádek, které se mohou číst během adventu při čekání na Ježíška. Prožijte s vašimi dětmi kouzelný předvánoční čas a zpříjemněte si čekání na Ježíška společným čtením. Dvacet čtyři pohádek vás přenese do světa čar a kouzel, ve kterém potkáte bohaté prince i odvážné chasníky, pyšné princezny i chudé dívky. Nebudou chybět čerti, vodníci či andělé, kteří dokážou splnit i ta nejtajnější přání. 

 

Kouzelná třída o Vánocích

Zuzana Pospíšilová

Další veselé příběhy dětí, které ve škole učí kouzelná paní učitelka - víla Jasmína Bílá. Tentokrát se děti připravují na Vánoce. Nechte si vyprávět, jak tráví adventní čas žáci kouzelné třídy, a načerpejte tu pravou vánoční atmosféru při zdobení stromečku nebo pečení cukroví. Také se dozvíte, jestli i víly dostávají dárky..


Jak se dostat z maléru

Petra Štarková

Myslíte si, že není možné, aby se z normálních kluků stali jednoho dne nevědomky zločinci, po kterých pátrá policie? Standovi, Romanovi a Štěpánovi se to právě podařilo. Napadlo je totiž schovat něco, co patří jednomu z nich. Anebo už nepatří? Kluci ještě netuší, že svou nevědomostí způsobili hromadu problémů nejen sobě, ale i svému okolí.; Kniha je určena všem (zodpovědným) občanům od 8 do 100 let.

 

naučná:

Vyměň chemii za jídlo

Julita Bator

Julita Batorová si myslela, že její děti nedokáže nic úplně uzdravit a že se nikdy nezbaví alergií a častého užívání antibiotik. Ale ukázalo se, že stačí změnit stravu: jídlo může skutečně léčit!

 

Tajemná moc zvířat

Olga Krumlovská

Zázračné schopnosti zvířat Skvělí věštci a mocní léčitelé Všechno vědí dříve než my, lidé. Díky našim domácím mazlíkům nebo třeba i divoké zvěři v naší blízkosti se můžeme vyhnout mnoha nebezpečím. Umí vycítit přírodní katastrofu až dva dny předem, vědí, kam udeří blesk, jsou skvělými indikátory počasí, svého páníčka dokážou obětavě léčit a dodávat mu energii.

 

Únosně výstřední

Vladimír Váchal

Vladimír Váchal je tak trošku výstřední. Ale únosně výstřední. Cestuje po světě a zažívá věci, nad kterými občas zůstává rozum stát. V Arménii si například stopnul džíp místního generála, a podíval se tak do míst, kam se běžně nesmí. Na hranicích Mauritánie zase málem strávil zbytek svého života. Cestování se pro něj stalo prací, vášní i koníčkem, což poznáte při četbě kteréhokoliv ze 77 příběhů v celkem bizarním konceptu cestopisné literatury.

 

beletrie:

Vánoční prázdniny

Sophie Claire

Milostný román, ve kterém kouzlo svátečního období svede dohromady milou majitelku obchůdku s látkami a cynického prodejce vín. Už více než dvě stě let pořádají vlastníci Old Hallu každoroční vánoční ples. Jenže Jake Hartwood, nejnovější majitel, se rozhodně žádný ples pořádat nechystá. Do vesničky v srdci Anglie přijíždí, aby začal nový samotářský život po smrti své životní lásky. Pak mu ovšem osud do cesty zavane Evie Millerovou, majitelku obchůdku s látkami a věčnou optimistku.

 

Pohlednice bez podpisu

Imogen Clark

Když Cara narazí na skrýš starých pohlednic v podkroví, jejich obsah náhle zpochybní všechny její dosavadní jistoty. Příběh, který se při četbě pohlednic vynořuje je matoucí a znepokojující; zdá se, že jistoty byly založeny na lži. Ale kdo jí může říct pravdu? Otec se stále více propadá do Alzheimerovy choroby a bratr se zdráhá Caře jakkoli pomoci.

 

Umění těšení

Miroslav A Hájek

Humorně pojatá netypická love-story na klasické téma. Tradiční příběh lásky mocného muže a ženy z prostých poměrů se autor pokouší uchopit neotřele a s humorem. Vychází z vlastních životních, novinářských a cestovatelských zkušeností, příběh vede k překvapivému rozuzlení a začlení do něj i působení malého černého kocourka.

 

 

 

 

 

 

 

Poslední články v rubrice

facebook icon twitter icon google+ icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
 
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041

Provozní doba knihovny, provozní doba o Vánocích zde

  pro dospělé pro děti studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12