Náš tip na prosinec 2020

Vloženo: 21.12.2020, 15:29 (upraveno: 22.12.2020, 07:55)

dětská: Adventní pohádky 24 pohádek pro vánoční čas, Kouzelná třída o Vánocích, Jak se dostat z maléru - naučná: Vyměň chemii za jídlo, Tajemná moc zvířat, Únosně výstřední - beletrie: Vánoční prázdniny, Pohlednice bez podpisu, Umění těšení

Dětská:

 


Adventní pohádky
24 pohádek pro vánoční čas

 

Dana Doležalová

Jak napovídá název, v této knížce, bohaté na ilustrace, najdeme čtyřiadvacet pohádek, které se mohou číst během adventu při čekání na Ježíška. Prožijte s vašimi dětmi kouzelný předvánoční čas a zpříjemněte si čekání na Ježíška společným čtením. Dvacet čtyři pohádek vás přenese do světa čar a kouzel, ve kterém potkáte bohaté prince i odvážné chasníky, pyšné princezny i chudé dívky. Nebudou chybět čerti, vodníci či andělé, kteří dokážou splnit i ta nejtajnější přání. 

 

Kouzelná třída o Vánocích

Zuzana Pospíšilová

Další veselé příběhy dětí, které ve škole učí kouzelná paní učitelka - víla Jasmína Bílá. Tentokrát se děti připravují na Vánoce. Nechte si vyprávět, jak tráví adventní čas žáci kouzelné třídy, a načerpejte tu pravou vánoční atmosféru při zdobení stromečku nebo pečení cukroví. Také se dozvíte, jestli i víly dostávají dárky..


Jak se dostat z maléru

Petra Štarková

Myslíte si, že není možné, aby se z normálních kluků stali jednoho dne nevědomky zločinci, po kterých pátrá policie? Standovi, Romanovi a Štěpánovi se to právě podařilo. Napadlo je totiž schovat něco, co patří jednomu z nich. Anebo už nepatří? Kluci ještě netuší, že svou nevědomostí způsobili hromadu problémů nejen sobě, ale i svému okolí.; Kniha je určena všem (zodpovědným) občanům od 8 do 100 let.

 

naučná:

Vyměň chemii za jídlo

Julita Bator

Julita Batorová si myslela, že její děti nedokáže nic úplně uzdravit a že se nikdy nezbaví alergií a častého užívání antibiotik. Ale ukázalo se, že stačí změnit stravu: jídlo může skutečně léčit!

 

Tajemná moc zvířat

Olga Krumlovská

Zázračné schopnosti zvířat Skvělí věštci a mocní léčitelé Všechno vědí dříve než my, lidé. Díky našim domácím mazlíkům nebo třeba i divoké zvěři v naší blízkosti se můžeme vyhnout mnoha nebezpečím. Umí vycítit přírodní katastrofu až dva dny předem, vědí, kam udeří blesk, jsou skvělými indikátory počasí, svého páníčka dokážou obětavě léčit a dodávat mu energii.

 

Únosně výstřední

Vladimír Váchal

Vladimír Váchal je tak trošku výstřední. Ale únosně výstřední. Cestuje po světě a zažívá věci, nad kterými občas zůstává rozum stát. V Arménii si například stopnul džíp místního generála, a podíval se tak do míst, kam se běžně nesmí. Na hranicích Mauritánie zase málem strávil zbytek svého života. Cestování se pro něj stalo prací, vášní i koníčkem, což poznáte při četbě kteréhokoliv ze 77 příběhů v celkem bizarním konceptu cestopisné literatury.

 

beletrie:

Vánoční prázdniny

Sophie Claire

Milostný román, ve kterém kouzlo svátečního období svede dohromady milou majitelku obchůdku s látkami a cynického prodejce vín. Už více než dvě stě let pořádají vlastníci Old Hallu každoroční vánoční ples. Jenže Jake Hartwood, nejnovější majitel, se rozhodně žádný ples pořádat nechystá. Do vesničky v srdci Anglie přijíždí, aby začal nový samotářský život po smrti své životní lásky. Pak mu ovšem osud do cesty zavane Evie Millerovou, majitelku obchůdku s látkami a věčnou optimistku.

 

Pohlednice bez podpisu

Imogen Clark

Když Cara narazí na skrýš starých pohlednic v podkroví, jejich obsah náhle zpochybní všechny její dosavadní jistoty. Příběh, který se při četbě pohlednic vynořuje je matoucí a znepokojující; zdá se, že jistoty byly založeny na lži. Ale kdo jí může říct pravdu? Otec se stále více propadá do Alzheimerovy choroby a bratr se zdráhá Caře jakkoli pomoci.

 

Umění těšení

Miroslav A Hájek

Humorně pojatá netypická love-story na klasické téma. Tradiční příběh lásky mocného muže a ženy z prostých poměrů se autor pokouší uchopit neotřele a s humorem. Vychází z vlastních životních, novinářských a cestovatelských zkušeností, příběh vede k překvapivému rozuzlení a začlení do něj i působení malého černého kocourka.

 

 

 

 

 

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12