Náš tip na prosinec 2018

Vloženo: 18.12.2018, 10:55

dětská: Mise: Zachraň planetu, Bára krotí rodinu, Míša a její malí pacienti- naučná
Dějiny národů jak se utvářely národní identity, Vzpoura davů, 
Bitcoin a ti druzí - nepostradatelný průvodce světem kryptoměn - beletrie: 2311: hadi v rozvalinách, Kříďák, Meč a Koruna

Dětská:

Mise: Zachraň planetu

Helena Haraštová

Půvabné leporelo s nepůvabným obsahem. Mimozemšťan Qui-Do se vydává na záchrannou misi naší téměř zdevastované planety. Pro děti od 6 let. Mimozemšťan Qui-Do cestuje vesmírem a zachraňuje nemocné planety. Nyní se vydává na planetu Zemi a prosí tě o pomoc. Přečti si Qui-Dův vzkaz a vydej se na záchranu naší Modré planety. Máš nejvyšší čas. Dvě desítky odklápěcích okének odhalí, jak můžeš pomoci znečištěnému ovzduší, kontaminované vodě, mizející úrodné půdě a deštným pralesům. Průvodce z vesmíru ti vysvětlí, co je to ekologie, globální oteplování nebo recyklace. Pochopíš, jaké katastrofy hrozí našemu světu a naučíš se chovat k přírodě ohleduplně a ekologicky.

 

Bára krotí rodinu

Milena Durková

Báře je třináct a to jí stačí. Další problémy nepotřebuje. Jenže má samozřejmě rodinu a ta je pěkně praštěná. Když se k nim nečekaně nastěhují dva nezvaní hosté, nastane totální chaos. Nafoukaná sestřenice Marcela a její bráška Ivoš u nich mají strávit celé letní prázdniny. Jsou rozmazlení až běda a nad vším ohrnují nos. Jestli to má Bára ve zdraví přežít, bude muset tuhle příšernou rodinu malinko zkrotit.; Prázdniny třináctileté Báry se nevyvíjejí tak, jak si představovala. Nejenže letos nebude žádná rodinná dovolená, ale navíc se k nim na léto stěhuje její nesnesitelná sestřenice a rozjívený bratránek. Pro čtenářky od 10 let.


Míša a její malí pacienti

Aniela Cholewinska - Szkolik

Poznejte Míšu, sympatickou sedmiletou holčičku, která vede veterinární kliniku. Míša má velké tajemství – rozumí řeči zvířat, a tak přesně ví, co malé pacienty trápí. S poskytováním první pomoci jí vždy pomáhá její nejlepší kamarád pejsek Pupík. Doktorka Míša v nových příbězích opět pomáhá svým malým pacientům, tentokrát se seznámíme se zraněnou sovičkou, kulhavým hříbátkem a nemocným pejskem. Pomůže Míša zvířátkům?

 

naučná:


Dějiny národů
jak se utvářely národní identity

 

Tato kniha představuje 28 rozmanitých esejí sepsaných předními historiky různých národností. Každý z nich vytvořil jedinečný portrét svého národa a své země. Kniha zahrnuje všechny typy států, od rozvinutých demokracií po náboženské autokracie a vlády jedné politické strany, od států s dlouhou a slavnou historií až po ty mladé, založené teprve ve 20. století.

 

Vzpoura davů

José Ortega y Gasset

Slavná kniha nejvýznamnějšího moderního španělského filozofa José Ortegy y Gasseta shrnuje úvahy, které vycházely původně v novinách od roku 1927. Ortega v nich reaguje na zkušenost masovosti, která v 19. století vstoupila na scénu a kterou pociťuje zvlášť palčivě v zmatené době po první světové válce. Dav, na rozdíl od Psychologie davu Le Bona, nepopisuje naivně psychologicky, ale nahlíží na něj z perspektivy filozofie dějin a morálky. Ortegovy analýzy davového člověka ohrožujícího samu vůli k soužití s jinými, popis jeho kořistnického vztahu ke státu nebo ztráta smyslu pro velké historické úkoly jsou zcela nadčasové a v dnešní době více než podnětné.

 


Bitcoin a ti druzí
nepostradatelný průvodce světem kryptoměn

 

Boris Kaliský

Kryptoměny mění náš svět a tato publikace vám řekne, jak. Budoucnost patří těm, kteří se nejrychleji zorientují. Kniha pojednává o historii, těžbě, obchodování na burze, používání a dalším vývoji kryptoměn.

 

beletrie:

2311: hadi v rozvalinách

David R. George

Byl to rok hanby, rok, který si pozdější generace budou pamatovat jako ten, jenž změnil průběh dějin za cenu tisíců životů. Rok, kdy se udál Tomedský incident. Uprostřed eskalujícího politického napětí mezi Federací, Klingony a Romulany, pokračuje Hvězdná flotila v průzkumu Galaxie, a to čím dál agresivněji a rychleji.

 

Kříďák

C.J.Tudor

Anglický thriller o dětské hře s křídami, ze které se záhy stane noční můra. Vše začíná v roce 1966. V anglickém městečku Anderbury si parta dětí hraje s křídami. Za pomoci křídových kreseb si děti mezi sebou zanechávají barevné kreslené vzkazy. Jenomže pak se objeví jiné kresby - podivní bílí panáčci. Za nimi se skrývají tragédie a smrt. Bílé křídové kresby děsí všechny zúčastněné. A nelze na ně zapomenout. Zvláště když po třiceti letech se křídoví strašáci znovu objeví.

 

Meč a Koruna

Sabine Ebert

Mistr mystifikace je úvod epické ságy, v níž nás autorka zavádí do pohnutých časů 12. století. Po smrti císaře Lothara v roce 1137 bojují Štaufové a Welfové o trůn, zatímco Askánci, Wettinové a jiné vlivné šlechtické rody se snaží udržet a rozšířit svá mocenská postavení.

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihy novinky paměť pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12