Náš tip na prosinec 2016

Vloženo: 12.12.2016, 10:49 (upraveno: 12.12.2016, 15:10)

dětská: Hasičské pohádky, Nebojím se tmy, Adéla na svatbě královny Margot  - naučná:
Tajný život stromů, Co se děje se světem?, Drony - beletrie: Doktore, hlavu vzhůru! Lovci Duchů, Prvorozený 

Dětská

 

 

 

Hasičské pohádky

Zuzana Pospíšilová

Víte, že prvním hasičem byl vodník Vodička? Budete se možná divit, kdo další ještě přiloží ruku k dílu, když jde o hašení požárů. V těchto pohádkách mají kromě hasičů svoje místo taky vodníci, zvířátka a hasičská auta. Nakladatelská anotace. Kráceno.; Říká se, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Pak už na něj platí jen hasiči. Veselé pohádky pro mladší děti.

 

Nebojím se tmy

Jakub Cenkl

Bojí se vaše dítě tmy? Malý Tomík ano. Stejně jako skoro každé dítě na světě. Když je hluboká noc, začnou ho trápit otázky a začne mít strach. Co vidí ve svém pokojíčku? Strašidlo? Nebo jsou to hračky? Nádherně ilustrovaná interaktivní kniha dětem ukáže, že se nemusí bát! Na každé stránce si mohou „rozsvítit“ a hned uvidí, že strašidelně vypadají ve tmě i naprosto obyčejné předměty. Zábavnou formou dětem ukážete, že nemusí mít strach ze tmy!

 

Adéle na svatbě královny Margot

Silène Edgar

Povinná četba o prázdninách je pro třináctiletou Adélu peklo. Při čtení ale usne a jako zázrakem se ocitne v době, o níž kniha vypráví - v 16. století na svatbě královny Margot a Jindřicha Navarrského v Louvru! Seznámí se s královským dvorem, a dokonce potká krásného šlechtice Samuela. Každou noc se do snu vrací, ale realita jí splývá s fikcí a Adéla najednou neví, v jakém světě by chtěla žít: bude to rok 2015, nebo 1572? Nakladatelská anotace.; Román, odehrávající se napůl ve Francii 16. století a napůl v současnosti, je určen především dívkám od 10 let.

 

 

Naučná:

 Tajný život stromů
co cítí a jak komunikují : objevování fascinujícího světa

 

Petr Wohlleben

Německý bestseller Tajný život stromů se již druhým rokem drží na žebříčku nejprodávanějších knih a získává si nadšené čtenáře ve stále více zemích. Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Mnohé stromy, jako například duby, spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Peter Wohlleben čerpá ze svých mnohaletých zkušeností lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Jeho zábavná knížka, plná nových informací o stromech a lesích, nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody.


Co se děje se světem?

Václav Cílek

Geolog a oceňovaný esejista Václav Cílek je známý tím, že se k aktuálním problémům světa dokáže vyjádřit nadčasově, z rozmanitých úhlů pohledu, s nadhledem, vtipem i s konstruktivní skepsí. Jeho nejnovější kniha Co se děje se světem?

 

Drony

Stephan zu Hohenlohe


Drony jsou dnes velmi populární a tato kniha osloví ty, kteří hledají praktické informace, jak vybrat a ovládat ten nejlepší model, i cenné rady jak amatérského, tak plně profesionálního využití, stručné právní pokyny, kde se smí s drony létat, jaké podmínky musí pilot dronů splnit apod. Nechybí fotografie a popisy všech typů těchto „hraček“ nejen pro muže.

 

 

Beletrie:


Doktore, hlavu vzhůru!

Patrick Taylor


Ještě než se začal doktor O´Reilly starat o své pacienty v severoirském městečku Ballybucklebo, nastoupil jako mladý vojenský lékař do války proti hitlerovskému Německu. Po roce služby dostane nabídku do britské námořní nemocnice Haslar a ve stejné době plánuje sňatek s milovanou Deirdre. Záhy po svatbě je povolán na bitevník Warspite. Bitva o Británii je v plném proudu... O čtvrt století později je z něj vyhlášený venkovský lékař. Ani dlouho po válce však neplyne život hladce. Nové příhody a bláznivé situace dávají O´Reillymu a jeho mladému partnerovi Barrymu pořádně zabrat. Pomůže mu čas spolu s jeho svéráznými pacienty, aby dal navěky sbohem přízrakům z válečné minulosti?

 

Lovci duchů

Neil Spring

Vítejte na Borley Rectory nejstrašidelnějším sídle v Anglii. Píše se rok 1926 a Sarah Grey získala novou, naprosto neuvěřitelnou práci – stala se osobní asistentkou Harryho Pricea, nechvalně známého londýnského lovce duchů. Na jedné straně skvělý a okouzlující, neurotický a manipulativní na straně druhé, Harry zasvětil svůj život tomu, aby odhalil pravdu o mnoha anglických "falešných lovcích", a nikdy neustane, dokud případ nevyřeší a podvodníky neodhalí. Takže když se Harry a Sarah usídlí v Borley Rectory – domě, kde prý neznámá individua často jen tak létají vzduchem a místní obyvatelé mají strach, neboť se povídá, že se zde prochází duch jeptišky.

 

Prvorozený

Melita Denková

Historický román zachycuje dětství a mládí českého krále a římského císaře Karla IV. v letech 1318-1334.; V listopadu roku 1318 se Janu Lucemburskému a Elišce Přemyslovně po dcerách Markétě a Jitce a synovi Václavovi narodil Přemysl Otakar. Přetrvávající neshody mezi manželi donutily královnu opustit i s dětmi Prahu a uchýlit se na Loket. Podezření, že chystá s podporou svého stoupence Viléma Zajíce z Valdeka spiknutí a chce vládnout jako regentka, donutí krále přepadnout a dobýt hrad. Elišku poslal do Mělníka a Václava rozkázal uvěznit nejprve na Lokti a později na Křivoklátě. Korunní princ se už se svou matkou nikdy nesetkal. V roce 1323 jej otec odvezl do Francie, kde se jeho sestra Marie provdala za krále Karla IV. Sličného. V květnu jej v sedmi letech oženili s Blankou z Valois a při biřmování přijal jméno Karel po svém královském kmotrovi. O sedm let později opustil Francii, kde získal vynikající vzdělání a rozvíjel své schopnosti, a po ročním pobytu v Lucembursku se na žádost otec vydal do severní Itálie, aby zde jako místodržitel pomáhal upevnit lucemburské panství. V listopadu roku 1332 byl po vítězné bitvě u hradu San Felice pasován na rytíře. V říjnu roku 1333 vyslyšel prosbu české šlechty a po deseti letech se vrátil do rodných Čech, kam jej o rok později následovala i manželka Blanka z Valois.

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny   Prázdninová otevírací doba

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12