Náš tip na listopad 2019

Vloženo: 29.10.2019, 09:47

dětská: Hravý průvodce Prahou, Frankenstein a já, Přírodní výtvarná dílna   - naučná: Blíž tě nepustím, Německo, Akupresura poklepem  - beletrie: Bouře, 1793, Musí to být happy end

Dětská:

 

Hravý průvodce Prahou

Iva Petřinová

Bohatě ilustrovaný průvodce nejzajímavějšími pražskými lokalitami s množstvím zajímavých úkolů, které mohou děti luštit přímo u dané historické památky. Tato publikace přináší celkem devatenáct námětů na zajímavé okruhy Prahou protkané nejen pohledem na zajímavé památky, ale i četbou legend, zajímavostí o postavách z historie. 

 

Frankenstein a já

Andreas Schlüter

Další strašidelný příběh kamarádů Ríšy a Oldy, kteří se tentokrát budou muset utkat s netvorem. S lékárníkem Frankem Steinem něco nehraje. Co znamená to podivné sténání, které se ozývá z jeho sklepa? Že by se snažil stvořit umělého člověka? Otázek máme mraky. Záhadou však zůstává, co pokousalo našeho koně a na koho v noci střílel z pušky náš pomatený soused.

 

Přírodní výtvarná dílna

Tato kniha je zdrojem námětů pro všechny, kdo chtějí spojit svůj talent s láskou k přírodě. Na knize se podílela řada talentovaných umělců, kteří ukazují, jak využít nejrůznější přírodniny i tradiční materiály k vytvoření originálních výtvarných prací.

 

Naučná:

 

Blíž tě nepustím

Rolf Sellin

Přebíráte úkoly, které vám nenáleží? Je pro vás těžké říkat „ne“? Nasáváte do sebe často cizí pocity? A když se unavíte, máte sklon se před celým světem úplně uzavřít? Pokud byste odpověděli souhlasně, možná se potřebujete naučit lépe se o sebe postarat, být se sebou v kontaktu a začít si nastavovat hranice, a to na mentální, komunikační a energetické rovině. 

Německo: 200 nejkrásnějších turistických tras

Obsáhlý turistický průvodce KOMPASS popisuje 200 nejkrásnějších turistických tras od hor až po mořské pobřeží v Německu.

Akupresura poklepem

Huang Guangmin

Stačí pár minut denně a budete se cítit opět skvěle. Teorie drah a spojnic je základem čínské tradiční medicíny, a přestože je stará přes 2500 let, využívá se hojně i v současnosti. Tato „řečiště“ podle čínské medicíny zásobují orgány důležitou vitální energií, a umožňují jim tak správně fungovat. 

 

Beletrie:

Bouře

Steve Sem-Sandberg

DAR KNIHOVNĚ: Autor, jehož dosavadní díla se zabývala minulostí na základě reálných dokumentů, se tentokrát vrací do důvěrně známého prostoru vlastního dětství. Umisťuje sem však temně laděný příběh, jehož hrdina propátrává minulost až k období války, přičemž se dotýká záhad a bolestných momentů vlastní minulosti v kontextu minulosti Norska s jeho ambivalentním vztahem k nacismu. Tato ambivalence je bohatým zdrojem otázek po vině, což je autorovo stěžejní téma, stejně jako téma izolace a uvěznění, které zde ztělesňuje právě prostředí ostrova a jeho záhadné komunity.

1793

Niklas Natt och Dag

Historická detektivka švédského autora nás zavádí do Stockholmu roku 1793, kde dvojice vyšetřovatelů řeší děsivý případ. Po smrti krále Gustava III. prostupuje městem temná nálada, všichni cítí tíseň a nejistotu, která na ně dýchá z každé uličky. Drsný dráb Mickel Cardell dostane od policejního velitele těžký úkol, má společně s právníkem Cecilem Wingem vyšetřit hrozivý případ.

 

Musí to být happy end

Charlotte Lucas


Romantický příběh od německé autorky o ženě, která věří, že každý má právo na šťastný konec. Ella miluje pohádky a hlavně šťastné konce. Ke každému tragickému a smutnému příběhu dokáže doplnit konec, který všechno změní - Romeo a Julie prožijí krásné líbánky a Malá mořská víla je šťastná se svým princem. Pak přichází osudový úkol, má vrátit radost do života osamoceného Oscara. Co ale dělat, když neví, po čem Oscar touží? Rozhodne se poznat ho dostatečně na to, aby mu mohla dopřát životní štěstí. Možná díky tomuto úkolu konečně napíše dokonalý happy end i pro sebe.

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12