Náš tip na leden 2023

Vloženo: 30.01.2023, 09:22

dětská: Á-bé-cé-dé,  Napálený leguán, Zkáza Jezerní kotliny - naučná: Velká kniha o táborech, Co je pro mě dobré, Průvodce pro pasivní investování - beletrie: Vznešená Sophie, Už vám straší ve věži? , Skrytý záměr

Dětská:

Á-bé-cé-dé

Zuzana Šuleková

Interaktivní sešit nejen pro předškoláky na podporu hravého učení. Obsahuje různorodé úkoly na rozlišování tvarů, časové souvislosti, prostorovou orientaci, sluchové vnímání a nenásilné učení písmen české abecedy.

 

Napálený leguán 

Pavel Vrba

Bohatě ilustrované básničky o nejen o zvířatech. Hravé veršování s kouzelnými ilustracemi o zvířatech, lidech a přírodních nadpřirozených bytostech. Některé básničky dětem přinášejí možnost rozvíjet svou fantazii a jiné veselou formou nabízejí užitečná ponaučení. 

 

Zkáza Jezerní kotliny

Petr Hugo Šlik,

Dobrodružný příběh je pokračováním legendární Chaty v Jezerní kotlině. Ludva s Pavlem dál chodí do své milované Jezerní kotliny a nosí do města lékárníkovi vzácný šafrán. Občas však mají pocit, že je někdo sleduje. Při jedné z výprav objeví jeskyni a v ní něco, co otevře celou řadu otázek. Kdo je tajemný Havran? Kdo podepisuje zlověstné dopisy jménem mrtvého Derneta? A skrývá Jezerní kotlina něco ještě cennějšího než šafrán?

 

naučná:

Velká kniha o táborech

Kniha obsahuje ucelené postupy, tipy a příklady. Pro lepší přehlednost jsou informace rozčleněny do zastřešujících kapitol Pořadatel a personál, Účastníci, Termíny a časový plán, Místo a ubytování, Cíle a program, Stravování, Doprava, Vybavení a materiál, Hospodaření, Provoz, Dokumentace a Speciální tábory. S knihou čtenář získá unikátní kód k elektronickým přílohám s množstvím praktických materiálů. Knihu sepsal tým zkušených odborníků na problematiku práce s dětmi a volnočasové aktivity mládeže.

 

Co je pro mě dobré

Sara Wickham

Rozhodnutí, která děláme ohledně těhotenství a porodu mohou zcela zásadně ovlivnit naše další životy, prožívání, zdraví, a týká se to celé rodiny. Mnoho z těchto rozhodnutí je ale velmi složitých, matoucích a zahlcujících. Celé je to ztížené i tím, že sice žijeme ve světě přehlceném informacemi, názory a volbami, kdy ale mnoho z těchto informací nebere ohledy na potřeby žen. 

 

Průvodce pro pasivní investování

Jakub Dvořák

Vydejte se na fascinující cestu pasivního investování! Úspěšně investují jen experti, kteří detailně sledují finanční zprávy a mají připraveny hezké sumy… Akorát že to není pravda! Jakub Dvořák, autor blogu a podcastu Rozbité prasátko, vás ve své knize provede problematikou časem ověřeného přístupu pasivního investování. 

 

beletrie:

Vznešená Sophie

Georgette Heyer

Román pro ženy o velmi nekonvenční šlechtičně, která přes všechny komplikace získá muže svého srdce. Šlechtičnu Sophii Stanton-Lacyovou vychoval svobodomyslný otec, a tak nemá s jinými dívkami ze své společenské vrstvy mnoho společného. Na rozdíl od nich totiž nedbá na konvence, nepředstírá slabost a poddajnost typické pro mladou dámu, ale vždycky se snaží prosadit svou, a především má obrovský smysl pro humor.

 

Už vám straší ve věži? 

Václav Gruber

Sbírka povídek českého autora, který se nebojí experimentovat a psát multižánrové texty. Soubor sedmnácti krátkých povídek od laskavě humoristických (Čaj u královny nebo Občan Telefon), přes absurdní příběhy ze světa, který velmi připomíná ten náš (Upír ze Cvikova, Už nám straší ve věži, Blbá zima), detektivky (Nechoďte spát se slepicemi), až po horory (Dobře si rozmysli, co doopravdy chceš či Je přece můj). Autor píše stejně lehce o manželské nevěře, vytlačení koncernu McDonald ze světových trhů, cestě hlemýžďů na Měsíc, obchodech s Peklem nebo o mezidruhovém sexu. 

Skrytý záměr

James Patterson

Další napínavý případ Alexe Crosse, který má tentokrát co dočinění se spiknutím na nejvyšších místech. Třetí světová válka je na spadnutí... Po hrůzných útocích na několik významných představitelů vlády se americká společnost otřásá v základech. Vychází najevo, že vraždy mají na svědomí atentátníci, kteří se při plnění úkolů z vyšších míst neštítí ničeho. Alex Cross stojí před nejzapeklitějším případem své kariéry. Musí vyřešit, kdo stojí za snahou o převrat, a odvrátit tak nebezpečí třetí světové války. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12