Náš tip na leden 2022

Vloženo: 20.12.2021, 14:14

dětská: Trpaslíci, Prasněhurka, děda a já, Logopedické hádanky 2, Naprostá šílenost  - naučná: Sedm a půl kapitoly o mozku, Osobní receptář pro zdraví a pohodu, Okouzlena vlky - beletrie: Porodní bába od fjordu, Doživotí, Dokud žijí motýli

Dětská:

 


Trpaslíci, Prasněhurka, děda a já

Miloš Kratochvíl

Pohádkové vyprávění plné dobrodružství, lehkého poučení a svěžího humoru o tom, že je vždycky lepší mít někoho, než být sám. Ať už jste člověk nebo trpaslík. Víte, jak se rodí trpaslíci? 

Logopedické hádanky
Zamotané veršovánky k procvičování výslovnosti 2

Ilona Eichlerová

Logopedické hádanky ve formě veršů, v nichž musejí děti samy přijít na správný rým, se staly v rodinách, ve školkách, školách i na logopedických pracovištích velmi oblíbenými, a proto autorky vytvořily jejich pokračování. Kniha Logopedické hádanky 2 opět hravou formou pomáhá v upevňování výslovnosti českých hlásek (procvičují se zde všechny nejčastěji trénované souhlásky) a zároveň rozvíjí u dětí smysl pro rým, rytmus a jazykový cit.


Naprostá šílenost

Tereza Kopecká

Příběh středoškolačky Anny, která bojuje s úzkostnými stavy a panickými ataky. Anna už týden nevyšla z pokoje. Jakmile to zkusila, rozbušilo se jí srdce a udělalo se jí tak špatně, až si myslela, že umře. Vrací se do školy s diagnostikovanou úzkostí, která na ni dotírá z každého rohu. Najednou je pro ni problém mačkat s jinými lidmi v autobusu nebo se vydat do školy neprozkoumanou trasou.

 

 

naučná:


Sedm a půl kapitoly o mozku

Lisa Feldman Barrett

Už vás někdy napadlo, k čemu vlastně máme mozek? Známá neurovědkyně Lisa Feldman Barrettová přináší nejnovější poznatky neurovědeckého výzkumu. V sedmi stručných kapitolách a jednom příběhu o vývoji mozku vrhá světlo na tento tajemný objekt, který máme uložený v lebce. Dozvíte se, jak se mozky vyvíjely, jakou mají stavbu (proč na té stavbě záleží) a jak váš mozek spolupracuje s jinými mozky, aby vytvářel všechny vaše zážitky. 


Osobní receptář pro zdraví a pohodu

Margit Slimáková

Rovnováhu máte na dosah. Pokračování bestselleru Velmi osobní kniha o zdraví. Chcete být ve skvělé formě, cítit se dobře a udržet si doma pohodu? Dosáhnout toho není žádná věda. Stačí mít chuť a informace nezatížené zájmy výrobců a prodejců. Přináším vám je ve své druhé knize, která je opět velmi osobní.

 

Okouzlena vlky
jak jsem se stala členkou vlčí smečky

Monika Zelinová

Dokážete si představit, že svou zaslouženou dovolenou trávíte namísto u moře uprostřed vlčí smečky a pro samou starost o vlčí mláďata nevíte, kam dřív skočit?

 

 

beletrie:

 

Porodní bába od fjordu

Edvard Hoem

Román odehrávající se na počátku 19. století v Norsku vypráví strastiplnou cestu Stiny, novodobé porodní asistentky. Autor popsal život své praprababičky v době, kdy byla v zemi bída a hlad a přežít se podařilo jen těm nejsilnějším. V roce 1821 vyrazila autorova praprababička, Marta Kristine zvaná Stina, na dlouhou cestu ze severozápadního pobřeží Norska do hlavního města, aby se vyučila porodní asistentkou. 

 

Doživotí

Billy OĆallaghan

Román irského autora je příběhem o lidské důstojnosti a křehké psychice tváří v tvář nepřízni doby a životní situaci. Téměř sto let irské historie ožívá v příběhu rodiny Nellie Martinové. V hlavě válečného veterána Jera stále zní dozvuky Velké války. Teď se navíc musí smířit se smrtí své sestry. 

Dokud žijí motýli

Hanni Münzer

Román je příběhem o křehkosti mezilidských vztahů, o potřebě člověka cítit a vnímat blízkost bytosti, jíž lze důvěřovat. Po osudové ráně se Penelopa stáhla do ústraní. Neodvažuje se doufat, že by se do jejího života ještě někdy mohlo vrátit štěstí a láska. Ale pak se seznámí s osmdesátiletou Trudi Siebenbürgenovou. Fascinuje ji jak tato žena, tak i její minulost. 

 

 

 

Poslední články v rubrice

facebook icon twitter icon google+ icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
 
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041

Provozní doba knihovny

       
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12