Náš tip na květen 2022

Vloženo: 21.04.2022, 08:09 (upraveno: 21.04.2022, 08:55)

dětská: Myš a smutný pán,  Časohrátky, Kniha pocitů - naučná: Kurz otcovství, Konspirační teorie, Vypalování do dřeva  - beletrie: Skandál v rytmu charlestonu, Hra s tajemstvím, Lovci švábů

Dětská:

Myš a smutný pán

Miloš Samek

Kreslený příběh o zvědavé myšce, která se na zimu schová v domečku nedaleko pole. Přílohou knihy je jednoduchá stolní hra. Zima za dveřmi, nic k snědku a nedaleko stojí teplem dýchající domek plný dobrot. Těžké odolat. V domě však bydlí věčně nespokojený a mrzutý pán. Součástí publikace je malá stolní hra „Velká cesta za oříškem“.

 

Časohrátky

 Pavel Vosoba

Fantastický příběh s pohádkovými motivy, ve kterém se dávné osudy propojují se současností. Sněženka, dívka, které zmizela matka, je obdařena podivuhodnými vlastnostmi, které však zneužije. Za trest je proměněna ve starou ženu a přenesena do jiného času. Podle pověsti se však má narodit chlapec, který dokáže kouzlo zlomit. Tím chlapcem je Pavel, jehož jako malého zachránil před podivnou nemocí kouzelný lektvar. 


Kniha pocitů

Ester Stará

Kniha je určena dětem od osmi let bez ohledu na to, jestli jsou na své pocity odborníci, nebo jim spíš nerozumí a snadno se v nich ztrácí. Ve třinácti kapitolách budou moct prozkoumat klid, překvapení, radost a štěstí, smutek, strach, odvahu, stud, hněv, závist a žárlivost, znechucení, nudu, zájem a lásku. S těmito pocity se v knize seznámí prostřednictvím pětice kamarádů.

 

naučná:

Kurz otcovství

Jan Hájek

V tomto chytře a prakticky uspořádaném „manuálu“ najdou muži cenné rady, tipy a triky, jak zvládnout roli čerstvého otce. Kniha vznikla na základě Kurzů otcovství, jež autoři pořádají pro nastávající tatínky. Zahrnuje poznatky odborníků, ale i praktické zkušenosti rodičů, kteří se často metodou pokusů a omylů vyrovnávali s novou skutečností – totiž že už nejsou jen dvojice partnerů, ale rodina.

 

Konspirační teorie

Jamie King

V knize naleznete spoustu zajímavých informací a spekulací v podobě přehledu těch nejděsivějších i nejpodivnějších konspiračních teorií. Kniha předkládá překvapivá vysvětlení mnoha kontroverzních témat a historických událostí. Ať už jste milovníky konspirací, nebo nevěříte ani jediné, tato kniha vás určitě zaujme a pobaví.

 

Vypalování do dřeva

Lora S. Irish

Máte-li rádi práci se dřevem, rozšiřte si své umělecké dovednosti i o kreativní techniku vypalování elektrickým perem nebo pájkou do dřeva. Komplexní průvodce od zkušené autorky poskytne potřebné pokyny pro všechny základní styly tohoto oboru. Kresbu siluet, grafírování, šrafování, tečkování, jiné textury, plošné stínování až po iluzi malby. V úvodní galerii je popsáno a vysvětleno celkem 31 využitelných základních vzorů, s nimiž pak snadno vytvoříte realistické portréty lidí a zvířat, motivy květin, krajiny, architektury a dalších objektů.

 

beletrie:

Skandál v rytmu charlestonu

Pamela Hartová

Svižný román americké autorky vypráví příběh Kit Scottové, mladé nadějné dívky, která přijíždí z Austrálie s velkým očekáváním a nadějí. Doufá, že v Londýně se z ní stane konečně herecká hvězda. Píše se rok 1923 a Kit Scottová, mladá Australanka původem z vyšších vrstev, přijíždí do Londýna, aby si splnila sen o hvězdné herecké kariéře.

 

Hra s tajemstvím

Naomi Woodová

Příběh první velké studentské lásky, která se odehraje mezi spolužáky Výmarského Bauhausu. Jejich vzájemné okouzlení bohužel netrvá věčně. Aniž by někdo něco tušil, napětí ve Výmarské republice sílí a světová katastrofa je čím dál blíž. Píše se rok 1922, osmnáctiletý Paul Beckermann nastupuje ke studiu na Bauhausu a okamžitě ho okouzlí jak atmosféra školy, tak noví spolužáci a přátelé. 

Lovci švábů

Matěj Dadák

Dystopicky laděný román českého autora. Kam prchnout ze země, do které jiní s nadějí utíkají?. Tereza žije se svým o čtyřicet let starším mužem Edou v opevněném statku blízko ostře střežených hranic s Polskem. Téměř odtud nesmí na krok, protože v okolí přestává být bezpečno.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12