Náš tip na duben 2022

Vloženo: 1.04.2022, 09:46

dětská:  Každá věc má něco společného se štěstím,  V pasti dravé řeky, Kouzelné štěňátko - naučná:  Terezín dívky z pokoje č. 28, Český a moravský les, Hry pro zvládání emocí - beletrie: Sedm let temnoty, Panoptikum města Písku, Frida Kahlo a barvy života

Dětská:

 


Každá věc má něco společného se štěstím

Petr Borkovec

Sbírka básní, při jejichž čtení se člověk někdy baví, jindy zalyká nostalgií a občas jej i zamrazí. Autor si někdy hraje se slovy a kombinuje je způsobem připomínajícím dětské "uklízení" štětců mezi misky. 

 

V pasti dravé řeky

 Ivona Březinová

Další kniha z volné série příběhů dětí, které jsou nuceny bojovat o přežití. Napínavé i poučné čtení tentokrát o kamarádech, kteří bojují s nebezpečnou vodou. Šestici kamarádů z Gangu odvážných zastihne při výletu do soutěsek v Hřensku blesková povodeň. 


Kouzelné štěňátko

Sue Bentley

Příběh neobyčejného přátelství mezi děvčátkem a kouzelným štěňátkem, které je ve skutečnosti mladým vlkem z jiného světa. Lily moc ráda vypomáhá ve stájích, vždy ale odchází posmutnělá. Žádný z poníků, o které se stará, totiž nepatří jí. Tak ráda by měla zvířecího kamaráda, který bude jen její.

 

naučná:


Terezín dívky z pokoje 28

 Hannelore Brenner-Wonschick

Kniha zachycuje osudy patnácti dívek z terezínského ghetta, které byly umístěny na stejném pokoji. Pokoji 28. Společně přežily všechny útrapy holokaustu. Autorka líčí jejich životní osudy, ukazuje každodenní strasti života v pevnosti. Strhujícím způsobem zachycuje historii a atmosféru tohoto místa, až do posledních transportů vězňů a odchodu SS.

Český a moravský les

 Pavel Draštík

Kniha Český a moravský les je určena nejenom pro lesníky, ale pro každého, kdo má rád les anebo v něm hospodaří. Představuje ucelený pohled na dějiny, současný stav i budoucnost našich lesů. Obsahuje kapitoly o nových dřevinách, způsobech obnovy lesa, vlcích a jelenech i právní rozbor situace.

Hry pro zvládání emocí

 Angelika Grubert

Vyjádření vlastních pocitů v konfliktních situacích bez toho, abychom ublížili ostatním, je velkou výzvou pro děti v mateřské i základní škole. Angelika Grubert proto sestavila tento soubor her pomáhající dětem konstruktivně se vypořádat se vztekem, strachem nebo neklidem. Díky této sbírce her mohou pedagogové, učitelé a rodiče poskytnout dětem nástroje pro kontrolu impulzů a podnětů, nástroje, které u dětí usnadňují řešení silných emocí.

 

beletrie:

 

Sedm let temnoty

Ju-čŏng Čŏng

Mnohovrstevnatý román významné korejské autorky je nejen krimithrillerem o hrůzném činu, ale i psychologickou studií traumatu a pomsty. Když je v přehradě Serjong kousek od zapadlé korejské vesnice nalezena mrtvá mladá dívka, policie okamžitě zahájí vyšetřování.

 

Panoptikum města Písku

Ladislav Beran

Autor kriminálních povídek je sám bývalým komisařem kriminální služby, a proto také píše o trestných činech velice zasvěceně. Navíc coby písecký autor k příběhům nyní přidává i prostředí jemu dobře známé - město Písek. Osmnáct povídek, ve kterých autor rozkrývá s nadhledem bývalého kriminalisty zajímavé způsoby páchání trestné činnosti pachatelů v polistopadové době. 

 

Frida Kahlo a barvy života

 Caroline Bernard

Životopisný román o slavné mexické malířce Fridě Kahlo zpracovává především období dvacátých a třicátých let 20. století, která byla pro její životní směřování rozhodující. Mexiko, rok 1925. Sedmnáctiletá Frida Kahlo se chce stát lékařkou. Strašlivá autobusová nehoda však její plány zhatí.

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12