Náš tip na duben 2020

Vloženo: 16.04.2020, 15:16

dětská: Pravdivý příběh o prasátku, Lvíče v nesnázích, Ledová obluda - naučná:  První tři roky dítěte, Skotskem po stopách seriálu Cizinka, Krušné hory ve švédském sevření,   - beletrie: Lehké povídání o nelehkých věcech, Ve stínech, Malenčí

Dětská:

 

Pravdivý příběh o prasátku

Emilie Chazerand

Jednoho dne našli Líza a Petr v lese selátko, a vzali si jej domů. Ze selátka se vyklubala malá slečna Miriam, která brzy věděla, kdy poděkovat, jak jíst příborem a kdy se chodí včas spát. A jako zvídavá prasečí slečna začala jednoho dne chodit do školy. Nikomu nevadilo, že vůbec není holčička.

 

Lvíče v nesnázích

Rachel Delahayeová

Františka se při návštěvě zoologické zahrady záhadně ocitne v tanzanském národním parku, kde se snaží najít matku malého lvíčete. Fany nejvíce ze všeho miluje zvířata a udělá cokoli, aby jim pomohla! To, co začne jako obyčejný školní výlet do zoologické zahrady, skončí jako dobrodružná cesta za záchranou malého roztomilého lvíčka.


Ledová obluda

David Walliams

Humorný, dobrodružný příběh o desetileté osiřelé holčičce a desetitisíciletém mamutovi. Elsie vyrůstá bez rodičů na ulicích viktoriánského Londýna. Když jednoho dne uslyší o tajemném chlupatém mamutovi objeveném na severním pólu, rozhodne se zjistit o ledové obludě víc. Netrvá dlouho a Elsie stojí mamutovi tváří v tvář, lépe řečeno tváří v dlouhatánský chobot. A největší dobrodružství jejího života začíná. 

 

Naučná:

 

První tři roky dítěte

Karl König

V prvních třech letech života urazí dítě neuvěřitelný kus cesty ve svém vývoji: zvedne se, postaví a udělá první krůčky, naučí se mluvit a nakonec v něm procitne i vlastní myšlení. Zázrak, který se s každým dítětem znovu opakuje. Lékař Karl König nás nechává nahlédnout za oponu tohoto podivuhodného děje a ukazuje, jaká síla tu působí. Ve druhé části knihy pak věnuje pozornost třem nejvyšším lidským smyslům: smyslu pro slovo, pro myšlenku a pro Já druhého člověka, a ukazuje, jak souvisí s chůzí, řečí a myšlením. König tak nesmírně podnětným způsobem rozvíjí poznatky Rudolfa Steinera.


Skotskem po stopách seriálu Cizinka

Jan Hrdina

Navštivte oblíbená místa, která jsou spjatá s úspěšným seriálem Cizinka, a odhalte kouzlo skotských tradic. Kniha s bohatým obrazovým doprovodem je uceleným průvodcem po Skotsku, jeho dějinách a kultuře, kde společný jmenovatel tvoří současný fenomén Cizinka.

Krušné hory ve švédském sevření

Lukáš Sláma

Publikace představuje vývoj třicetileté války v méně probádané oblasti českého Krušnohoří v období čtyřicátých let 17. století, tedy v době, kdy se tato hranice stala pro časté vpády nestabilní a nebezpečnou. Na několika sondách je vysvětlena role horského pásu ve vedení raně novověkého konfliktu. Zvláštní pozornost je věnována fenoménu tzv. militární revoluce, postupnému zapojení Švédska do válečného konfliktu, životu a působení švédského vojevůdce Jana Banéra v severozápadních Čechách a jeho poslední svedené bitvě, která se odehrála v březnu 1641 u Přísečnice.

 

Beletrie:

Lehké povídání o nelehkých věcech

Josef Hlavička

Dvanáct povídek, které poskytují drobné, ale důležité návody, jak si poradit v každodenních nelehkých situacích. Život není jednoduchý a přináší řadu úskalí a perných chvilek. Je možné vážit si vzdělaného a úspěšného člověka, když jeho morálka pokulhává? Jak se zachovat, když vás okolí nebere vážně? Jak reagovat na nečekané události? Je umění vzájemné komunikace opravdu tak důležité? Autor v povídkách odpovídá na tyto i další otázky a svá poučení doplňuje citáty světových osobností.

Ve stínech

G. R. Halliday

Mrazivý noir příběh ze zapadlého koutu Skotské vysočiny. Komisařka Monica Kennedyová řeší sérii vražedných útoků na dospívající chlapce. Na severním pobřeží moře v nevlídné části Skotské vysočiny je nalezeno umučené tělo dospívajícího mladíka. 

 

Malenčí

Hana Kavurová

Thriller s hororově pohádkovým námětem o tom, jak nebezpečné je snažit se ošidit smrt. Reginald vlastní malou usedlost, na které hospodaří se svou rodinou. Jednoho večera se však začnou dít podivné věci. Samotu v noci obchází podivná bytost, která škrábe na dveře a ťuká na okenní skla.

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12