Náš tip na duben 2019

Vloženo: 21.03.2019, 10:41

dětská: Svět je nej; My, museři; Alenka lékařka o našem těle - naučná: Profesionální rady pro rybáře; - beletrie: Byt v Paříži; Mlčení;  Pačinko

Dětská:

Svět je nej

Karolina Medková


Naše planeta je plná pozoruhodných míst. Víte, kde se nachází nejvyšší strom? Největší ledová jeskyně? Nejdelší řeka? Vypravte se na zábavnou poznávací výpravu s kamarády Danielem a Šimonem, jejich labradorem Ludvíkem a prastarým kouzelným atlasem světa!

 

My, museři

Sabina Votýpková

Mína, Dejvit, Nachty, Kristian, Naty, Terysa, Annie, Adam, Lucie, Denny, The Síma, Nela – to jsme MY, MUSEŘI. Za každým z nás se skrývá příběh. A právě o něj se s vámi podělíme.
Alenka lékařka
o našem těle

 

Zuzana Pospíšilová

Alenka má jasno! Až vyroste, bude lékařka jako její maminka. Jednou si půjčí maminčin stetoskop a začne objevovat tajemství lidského těla. Připojte se k Alence, přečtěte si její příhody a poznejte, jak dýcháme, trávíme, myslíme a pohybujeme se. Dozvíte se také, jestli jsou slyšet myšlenky a jak vzniká řeč.

 

naučná:


Profesionální rady pro rybáře

Florian Läufer

Profesionální sportovní rybář představuje nejoblíbenější techniky rybolovu a triky a rady, jak je úspěšně využít v praxi.


Naši lidé v Kaddáfího Libyi

Miroslav Belica

Přehled dějin severoafrické země od poloviny 20. století do prvních let století následujícího. Autor, dlouholetý diplomat a arabista, se povolaně vyjadřuje k politickému vývoji nejen v Libyi, ale také v dalších zemích oblasti. Na paškál si bere i vztahy mezi Libyí a Československem, potažmo Českou republikou. Důležitým tématem knihy jsou těžba ropy, obchod se zbraněmi a především terorismus, jenž sloužil dle autora knihy k prosazování zájmů Libye a jejího vůdce M. Kaddáfího.


Historie českého zločinu

Bronislava Janečková

Sbírka převyprávěných případů z kriminálních archivů vychází ze stejnojmenného rozhlasového pořadu. Kniha přináší výběr čtrnácti kriminálních případů, které byly spáchány a vyšetřovány na českém území mezi lety 1914 a 2000 a ve zdramatizované podobě zazněly ve stejnojmenném pořadu Českého rozhlasu. Stejně jako dramatizace, i tato literární převyprávění se důsledně drží dostupných informací z kriminálních archivů. 

 

beletrie:

Byt v Paříži

Guillaume Musso

Poněkud nesourodá dvojice elitní policistky a úspěšného spisovatele se vydává po stopách úspěšného francouzského malíře, kterého tragicky poznamenal únos manželky a syna. Jeho plátna však možná skrývají indicie, které pomohou případ objasnit.

 

Mlčení

Šúsaku Endó

Nejúspěšnější román japonského autora Šúsakua Endóa. Kniha byla vyznamenána Tanizakiho literární cenou a je přeložena do mnoha světových jazyků. Podle románu byl natočen úspěšný film režiséra Martina Scorseseho. Z japonštiny přeložila Libuše Boháčková.


Pačinko

Min Jin Lee

Román americké autorky korejského původu sleduje na pozadí bouřlivých událostí dvacáteho století osudy čtyř generací jedné korejské rodiny. Hlavní postavou této rodinné ságy je Sundža, nejdříve mladá dívka, která se v závěru románu promění ve starostlivou babičku. Právě na jejím osudu vykresluje Min Jin Lee přesvědčivým způsobem nelehký úděl korejských přistěhovalců, kteří byli nuceni ze sociálních důvodů opustit rodný poloostrov a odejít do země vycházejícího slunce, kde se však ponejvíce stávají obětí přesudků i diskriminace.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12