Náš tip na duben 2018

Vloženo: 6.04.2018, 13:49 (upraveno: 9.04.2018, 10:23)

dětská: Jak pan Zelený ztratil zelenou, Jaro je tu! s Luckou, Jendou a Martínkem, Drháme náramky a přívěsky - naučná: O parazitech a lidech, Silver A, Češi znovu dobývají vesmír  - beletrie: Svět v zádech, Neznámý, Skutečný život Sebastiana Knighta

Dětská:

Jak pan Zelený ztratil zelenou

Eva Martina Jones

Jednoduchý příběh o panu Zeleném, který ztratil svou oblíbenou zelenou barvu a hledá pomoc u svých sousedů. Určeno dětem předškolního věku.; Obrázková kniha pro společné čtení rodičů s dětmi, ve které se děti učí rozpoznávat barvy a na základě obrázků si s nimi hrát.Jaro je tu!
s Luckou, Jendou a Martínkem

 

Andrea Popprová

Bohatě ilustrovaná knížka na dobu jara a Velikonoc. Text je doplněn hrami, hádankami a různými tvořivými nápady. Určeno dětem od pěti let.; Lucku a její brášky tentokrát potkáme v jarním čase. Společně s nimi zjistíme, kolik jaro v sobě skrývá zvyků a aktivit, jako je otvírání studánek, pletení věnců, pálení čarodějnic a samozřejmě velikonoční svátky.

Drháme náramky a přívěsky

Suzanne McNeill

Autorka v knize představuje několik desítek návodů na zhotovení nejrůznějších módních doplňků technikou drhání: vytvořit můžeme náhrdelníky, náramky či nákotníky v zářivých nebo naopak v zemitých barvách. Návody jsou přehledné a rozepsané krok za krokem. S jejich pomocí zvládne zhotovení vlastních šperků i začátečník.; Srozumitelné a jasné návody na výrobu vlastních šperků drháním.

 

naučná:

O parazitech a lidech

Jan Votýpka

Proč nás paraziti tak moc zajímají? Proč se lidé parazitů bojí? A existuje vůbec důvod mít z parazitů strach? Na tyto a další otázky odpovídá tato kniha. Představuje lidské i zvířecí parazity a způsob jejich života z různých úhlů, od lékařského a veterinárního přes biologický až po historický a umělecký. Život ohrožující paraziti se na našem území vyskytují vzácně, ti méně nebezpeční jsou však stále běžní a mít vlastního cizopasníka není žádná vzácnost: většina dětí se nakazí vešmi a i roupi jsou v dětských kolektivech častí, přibližně pětina populace je infikována prvokem toxoplasmou.

 

Silver A

Pavel Šmejkal

Kniha provede zájemce po místech spojených s výsadkem SILVER A, a to jak s činností samotných parašutistů, tak i jejich pomocníků z řad civilního obyvatelstva. Místa jsou řazena chronologicky a nabízejí pohled na mnohé lokality tehdejšího protektorátu, kde Alfréd Bartoš, Josef Valčík a Jiří Potůček působili. Detailně je sledováno přesouvání vysílačky Libuše i závěrečný útěk posledního přeživšího člena skupiny Jiřího Potůčka. Součástí průvodce je úvodní stať věnovaná významnému pomocníkovi výsadku Silver A, mjr. Františku „Franjo“ Aubrechtovi.

 


Češi znovu dobývají vesmír
21 českých stop v kosmu

Kamil Miketa

Úspěchy českých vědců, výzkumníků, inženýrů a techniků ve službách Evropské vesmírné agentury a NASA.

 

beletrie:

Svět v zádech

Thomas Melle

Život s bipolární poruchou, tak by klidně mohl znít podtitul autobiografické prózy Thomase Melleho. Popisuje v něm svůj boj s touto složitou chorobou, pro kterou se dříve používalo označení maniodepresivní psychóza. Je těžké odhalit, co je pravou příčinou či jejím důsledkem, a tak je celý text koncipován jako autorova snaha přispět k porozumění této nemoci, porozumět sám sobě a také nabídnout čtenáři vhled do života a pocitů nemocného.

 

Neznámý

Simon Toyne

V arizonské poušti u mexické hranice se objeví bosý muž bez vzpomínek s přecitlivělými smysly a záhadnými schopnostmi. Intuice mu napovídá, že je zde kvůli tomu, aby zachránil Jima Coronada, obyvatele nedalekého městečka Redemption (neboli Spása). Může se mu to ale podařit, když Jima obyvatelé města právě ten den slavnostně pohřbívají?

 

Skutečný život Sebastiana Knighta

Vladimír Nabokov

Prvním anglicky psaným románem Vladimira Nabokova je životopis fiktivního anglického spisovatele s ruskými kořeny (jehož osud se na mnoha místech zřetelně protíná s osudem autora). Jeho vypravěčem je hrdinův nevlastní bratr, který se po letech odloučení vydává po stopách předčasně zemřelého sourozence, mimo jiné proto, aby se - jak naznačuje titul - vypořádal s dříve vydaným svědectvím Knightova bývalého sekretáře.

 

 


 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihy novinky paměť pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12