Náš tip na duben 2016

Vloženo: 7.04.2016, 13:59 (upraveno: 7.04.2016, 14:22)

dětská: O malém kůzlátku, Flouk a Líla dobrodružství z mrakodrapu, Super snadné šití pro děti - naučná: Cesta ven ze šíleného světa, Tajemná místa Česka, Medová kuchařka - beletrie: Demelza, Farma smrti, Doubravka Přemyslovna

Dětská

 

O malém kůzlátku

Amelie Benn

Na statku je pořád co dělat. Anička a Vojta o tom vědí své. Oba pomáhají mamince a tatínkovi jak ve stáji, tak na zahradě. A když se pak má narodit malé kůzle, zůstanou přes noc ve stáji, aby o ten zázrak nepřišli.; Tři krátké příběhy o životě na statku. Malované čtení pro čtenáře od 4 let. Genetická metoda čtení.

 

Flouk a Líla

Petra Dvořáková

Bohatě ilustrovaný příběh pro společné čtení rodičů s dětmi vypráví o nafoukaném kouzleném kocouru Floukovi a počítačové myši Líle, o rozdílech mezi skutečností a virtuální realitou.; V jednom velkém mrakodrapu je kancelář, ve které pracuje slečna Kamilka. Ta s sebou každé ráno nosí do práce svého koucoura Flouka. Flouk nemá v kanceláři žádné kamarády, spíš nepřátele. To se však změní, když do manažerovy kanceláře přinesou novou nablýskanou bezdrátovou myš Lílu. Líla se od Flouka dozvídá o internetu a protože hledá přátelství, narazí na facebook a hned má kamarádů zástupy. Flouk se jí snaží marně varovat, že nemá brát nic z facebooku příliš vážně. I jeho však čekají horké chvilky, když se mu kouzlem podaří dostat se do virtuální reality a tam se střetne s počítačovými kocoury. Příběh seznamuje malé čtenáře s rozdíly mezi skutečným a virtuálním světem, s rozdíly mezi skutečným přátelstvím a přátelstvím na sociálních sítích.

 

Super snadné ruční šití pro děti

Rosa Maria Curto

Přeloženo z angličtiny; Tvoření ozdobných předmětů a hraček rozvíjí kreativitu a posiluje v dětech trpělivost a smysl pro pořádek. Seznamuje je s novými materiály a strukturami, obohacuje jejich slovní zásobu, zvyšuje estetické vnímání a podporuje osobitost v kombinování barev. Při ručním šití získávají dětské ruce větší zručnost a prsty obratnost. Báječně snadno a krok za krokem – od toho nejjednoduššího až po složitější postupy. Spoustu předmětů si pak jistě děti dokážou vyrobit samy, i když podpora a pomoc dospělých bude, alespoň ze začátku, nezbytná, a to zejména při výběru vhodného materiálu. Tak to zkuste a pomozte svým dětem objevit kouzlo ručního šití! Musíte přece uznat, že takový s láskou ušitý dárek je přece jenom ze všech nejmilejší!; Překlad Ivana Hrdličková

 

 

 

Naučná:

 

Cesta ven ze šíleného světa 

Jan Menděl 

Žijeme ve světě, kde je stále těžší uchovat si psychické zdraví a vnitřní rovnováhu. Mnoho lidí se proto začíná odklánět od hektického a materialistického životního stylu a snaží se vést alternativnější a duchovnější způsob života. Tento přechod ovšem není zdaleka jednoduchý, neboť ezoterika se za poslední roky stala velmi populární a lukrativní oblastí, která je plná často protichůdných směrů, rozporuplných názorů a scestných učení. Vyznat se v nich, neztratit se a najít si svou zlatou střední cestu není vůbec snadný úkol. Jan Menděl se od svých 13 let intenzivně zabývá duchovními naukami. Ve svém volném čase se věnuje psaní, překladům a osobnímu poradenství. Více o něm naleznete na www.janmendel.com. V této knize předkládá své osobní poznatky, postřehy a závěry, které se pro čtenáře mohou stát hodnotným pomocníkem a průvodcem při hledání vlastní vnitřní pravdy a hlubšího smyslu života.

 

Tajemná místa Česka

Jitka Lenková

Průvodce po stopách tajemných staveb a míst v Čechách a na Moravě.; V Čechách a na Moravě lze najít řadu míst, která mají svá tajemství, připomínající nejhlubší minulost daného kraje. Řada z nich je spojena už s pohanskou a ranou křesťanskou dobou, které na sebe vážou nejrůznější pověsti a mýty. Zajímavostí a tipů na výlety za tajemnem nalezneme v této publikaci plné fotek, legend a mýtů nepřeberné množství. 

 


Medová kuchařka
a vše co jste o medu nevěděli

 

Jaroslav Vašák


Med má své místo ve výživě člověka odnepaměti. Již v dávné minulosti člověk využíval včely divoce žijící v přírodě k získávání medu. Sloužil jako potrava a v té době také jako jediné sladidlo. Dokonce byl uznáván jako zvláštní dar přírody k léčení ran a nemocí... V této 224 stránkové publikace najdete zajímavé informace o medu, spoustu medových rad a medových receptů.

 

 

Beletrie:


Demelza
dáma z chatrče : román z Cornwallu v letech 1788-1790

 

Winston Graham

Ross Poldark se vrátil po ukončení války za nezávislost z Ameriky do rodného Cornwallu, ale stále víc se vzdaluje elegantní a distingované společnosti, z níž vzešel. Po otcově smrti a ztrátě milované ženy se ožení s chudou a zavrhovanou dívkou Demelzou, které se ze soucitu ujal a zaměstnal ji ve svém domě jako služebnou. Tento nerovný sňatek však ještě víc zjitří jeho rozpory s lidmi, jež kdysi považoval za své přátele. Mladičká Demelza však musí svádět ještě tvrdší a bolestnější boj než Ross – snaží se přizpůsobit světu svého muže, jehož oddaně miluje, vzdoruje nevraživosti lidí, kteří jejímu soužití s Rossem nepřejí, a snaží se zajistit své místo na slunci nejen pro sebe, ale i pro jejich dítě, jež přichází na svět. Zároveň stojí při svém manželovi v jeho snaze uvést do pořádku rodový majetek, především měděný důl, a zajistit místním lidem jejich práva, což je v oblasti sužované bídou a propastnými společenskými rozdíly přetěžký úkol. Demelza se s nasazením sil mění za pomoci Rossovy sestřenice Verity ze služebné v paní domu, ale zjišťuje, že překročit hranici mezi společenskými třídami není vůbec snadné. Čeká ji ještě mnoho bouřlivých let, která prověří pevnost jejího vztahu s Rossem, a během nichž se budou muset utkat s nepřítelem odhodlaným způsobit jim hrozivé problémy…

 

Farma smrti

Luca Veste

Jednoho dne je nalezeno v Liverpoolu na schodech do kostela mrtvé tělo umučeného mladíka. Detektiv inspektor Murphy a detektiv seržantka Rossiová se pouštějí do vyšetřování, aniž tuší, kam je až může zavést. Nejenže se střetnou s lidmi, kteří se pomocí podivných experimentů snaží napravit svět, ale setkají se přímo s tím, který si o sobě myslí, že je ztělesněním samotné pravdy. S tím, kdo se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ovšem jeho cesta je lemována mnoha, až příliš mnoha mrtvými...

 


Doubravka Přemyslovna
pohanské Polsko jí bude ležet u nohou

Oldřiška Ciprová 

Doubravka Přemyslovna, dcera českého knížete Boleslava, se má vdát za polského knížete Měška. Doubravka ho zná už od dětství a je jím pro jeho chrabrost i krásu uchvácena. Její nadšení trvá do doby, než dorazí na polský dvůr a tam zjistí, že pověsti o prostopášném Měškovi nepřeháněly. Měšek dá mladé nevěstě jasně najevo, že svých radovánek se nevzdá.

 

Poslední články v rubrice

facebook icon twitter icon google+ icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
 
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041

Provozní doba knihovny, provozní doba o Vánocích zde

  pro dospělé pro děti studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12