Náš tip na červenec 2022

Vloženo: 30.06.2022, 08:45 (upraveno: 30.06.2022, 09:06)

dětská: To je Bingův svět, Hlubina, Marvel Action - Spider-Man - naučná: Od broukání k povídání, Nevšední zápisky ze Šanghaje, Rodinné hospodaření v měnícím se světě - beletrie: Děvčata z Firefly Lane, Pod tlakem, Stanice Damašek

Dětská:

To je Bingův svět

Knížečka s tuhými listy pro všechny děti, které mají rády oblíbené seriálové postavičky zajíčka Binga a jeho kamaráda Flopa.

 

Hlubina

Allyson Condie

První ze série knih amerických autorů, o dobrodružných cestách, velkém přátelství a vzájemné důvěře. V Timbers všichni vědí, že před Tichou zátokou je potřeba se mít na pozoru. Objevuje se tam hrůzostrašná Bestie a s ní jsou spojeny další podobně děsivé příběhy. Když ale do ledových vod Tiché zátoky spadne kvůli šikaně dvanáctiletý Nico Holland, tak se ho kamarádi Tyler a Emma - a dokonce i Opal Walshová, která jinak tráví čas hlavně s oblíbenými dětmi - vydají zachránit a v neprostupné mlze objeví tajemný ostrov.

 

Marvel Action - Spider-Man

Erik Burnham

Nový příběh legendárního superhrdiny. Spider-Man se v napínavé honičce postupně musí utkat se mstivým Looterem a také s nebezpečným lovcem Kravenem. Štěstí, že se může spolehnout na své přátele Gwen a Milese. Nakladatelská anotace. Kráceno.

 

naučná:

Od broukání k povídání

Lenka Theodora,Ficová

Věděli jste, že dítě se svým okolím začíná komunikovat už u maminky v bříšku? A svou specifickou řeč dál rozvíjí i po narození, dlouho před tím, než se naučí vyslovit první hlásky. Naučte se porozumět dětské komunikaci a řeči s tímto přehledným průvodcem, který mapuje jejich vývoj od narození dítěte až do věku šesti let.

 

Nevšední zápisky ze Šanghaje

 Lukáš Mohelský

Humorné povídky z tříletého pobytu v Číně, během kterého autor nasbíral nejen pracovní zkušenosti, ale především nezapomenutelné zážitky s rodinou. Společně s manželkou a dvěma malými dětmi strávil Lukáš Mohelský tři nezapomenutelné roky na pracovním pobytu v Šanghaji. 

 

Rodinné hospodaření v měnícím se světě

Ben Falk

Permakulturní příručka udržitelného zemědělství, potravinové soběstačnosti, regenerace krajiny a odolnosti člověka.

 

beletrie:

Děvčata z Firefly Lane

Kristin Hannahová

Román americké autorky odehrávající se na sklonku 70. a 80. let 20. století. Dvě opuštěné dívky, každá jiným způsobem, se setkávají za pohnutých okolností. Záhy si slíbí přátelství na celý život. Píše se rok 1974 a čtrnáctiletá Kate se už smířila s tím, že ve škole patří mezi vyvrhele a musí se obejít bez přátel. To se však rázem změní, když se naproti přes ulici přistěhuje Tully, „nejúžasnější holka na světě“. 

 

Pod tlakem

Robert Pobi

Detektivní román kanadského autora opět představuje nejlepšího a nejnesnesitelnějšího vyšetřovatele profesora Lucase Page. Jednoho říjnového dne otřese New Yorkem výbuch v Guggenheimově muzeu, kde se právě konal slavnostní večírek. 

 

Stanice Damašek

David McCloskey

Špionážní román, jehož autorem je bývalý analytik CIA, je fiktivním příběhem, který se odehrává v Damašku v desátých letech 21. století během prvních let syrského povstání proti Asadovi. Důstojník CIA Sam Joseph je vyslán do Paříže, aby pro tajnou spolupráci získal úřednici syrského paláce Marjam Haddádovou. Jenže ti dva se do sebe zamilují, a když se společně vydají do Damašku, aby našli muže zodpovědného za zmizení amerického špiona, ocitnou se v nepředstavitelném nebezpečí. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12