Náš tip na červenec 2018

Vloženo: 25.06.2018, 10:44 (upraveno: 25.06.2018, 10:59)

dětská: Já, štěně, Velké dobrodružství piráta Nata, Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky - naučná: Víkendový efekt, Švýcarské etudy, Blog za milion - beletrie: Povídky z Letné, Jeruzalém rok v rozděleném světě, Dovolená s moderním fotrem

Dětská:

Já, štěně


Lenka Rožnovská

Co všechno se musí malé štěně naučit, než si pro něj může přijít nový páníček? Než se ze štěněte stane pes, musí zvládnout spoustu věcí… Ale o tom už vám v nové knížce Lenky Rožnovské povypráví jedno neobyčejné štěně samo – štěně Charlie, štěně komediant, a dokonce štěně záchranář!Velké dobrodružství piráta Nata

Katarzyna Ziemnicka

Seznamte se se statečným pirátem Natem. Natův děda, Vilibald Baldachor, byl slavným, nepolapitelným pirátem, který se zmocnil velkého pokladu. Cestu k němu nechtěně nakreslil na záda bílé velryby, která samo sebou odplavala neznámo kam. Vilibald velrybu hledal do konce života, ale bez úspěchu. Jak se tedy teď k pokladu dostat? Nebojácný Nat se vydává vstříc dobrodružstvím, na kterých zažívá napětí i vtipné situace

 

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Elena Favilli

Sněte, ještě než půjdete spát! Světový bestseller představuje životy inspirativních žen napříč dějinami. Sto krátkých příběhů vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Seznámíte se s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.

 

naučná:


Víkendový efekt
užijte si svůj volný čas a postavte se čelem kultu přepracovanosti

Katrina Onstad

Populární výklady a rady o trávení volného času. Je třeba vyhlásit boj soudobému trendu přepracovanosti a víkendy i další volné chvíle si patřičně užít.Proč se po víkendu necítíme odpočatí a plní sil? Protože už neumíme správně využívat svůj volný čas. I navzdory veškerému technickému pokroku dnes neplatí, že by lidé méně pracovali a více žili. Naopak. Hranice mezi volným časem a prací mizí. Mobilní telefony, počítače nás činí dostupnými 24 hodin denně. O víkendech běžně dokončujeme to, co jsme do pátku v práci nestihli, uklízíme, nakupujeme.

 

Švýcarské etudy

Dana Seidlová

V knížce „Švýcarské etudy“ se spisovatelka snaží čtenáři přiblížit atmosféru a duši švýcarských obyvatel. Mnoho let si kladla otázku, čím se liší taková společnost jako je Švýcarsko od života „za železnou oponou?“ Odpověď hledala nejprve v odlišné historické zkušenosti: Přetrvává tu působení dávno zemřelých velikých osobností? Působí tuestetický vliv krásné přírody, byť i byla bez užitku? Rezonuje tu tolerantní církev, která v moderní době sdílí evangelické i katolické vyznání pod jednou střechou a zároveň u ateistů se těší respektu? Také demokratický život ve Švýcarsku má nejdelší tradici přes 700 let! Země nezažila nikdy útisk, podrobení, ponížení a svoboda se jí zadřela hluboko pod kůži. Takové byly úvahy, které se staly inspirací k napsání této knihy.

 

Blog za milion

Natasha Courtenay-Smith
 

Kdo by v dnešním světě nechtěl vědět, jak založit úspěšný blog? V této knize se dozvíte, jak v dnešním blogerském světě vyniknout a jak tímto způsobem dokonce vydělávat peníze. Kniha vás seznámí s radami těch nejúspěšnějších blogerů a blogerek a to všechno nezávisle na věku či povolání. Založte si svůj blok, nebo pozvedněte již ten existující na vyšší úroveň díky četbě této skvěle napsané knihy.

 

beletrie:

Povídky z Letné

Jiří Slavíček

Kniha povídek - vzpomínek navazuje tematicky na autorův román Lampionový průvod: Školák Téda prožívá události svého života rámované dobou padesátých let v kulisách letenských dvorků, ulic a parků.; Silně autobiografické volně navazující příběhy mají jednu hlavní ambici: oživit svět dětsví, v němž i drobné, zdánlivě nedůležité epizody hrály důležitou roli, neboť zůstaly zaryty v paměti dosud. Takovýhle svět má v sobě každý a autor jej vrstevníkům i starším vybavuje barvitě, čtivě a s určitou nostalgií. Společenská situace první poloviny padesátých let je líčena dětskýma očima, z příběhů vyvstává jen jaksi mimochodem, v rámci líčení atmosféry a "malých zážitků" páťáka Tédy a jeho rodiny a kamarádů, ale vyvstává zřetelně. Kromě genia loci nám tak autor přibližuje i "genia temporae" v malých problémech "malých" lidí, kteří nechtějí mít problém a snaží se dobou proplout a nikde se neodřít. Ale také poznáme atmosféru letních nedělí na plovárně u Vltavy či ve "Fučíkárně", připomeneme si fronty před rybárnou, "frontu na maso" - Stalinův pomník, který se právě stavěl na letné, či atmosféru ještě "přívětivého" fotbalu na Spartě.

 


Jeruzalém
rok v rozděleném světě

Guy Delisle

Guy Delisle po Číně, Barmě a KLDR zpracoval komiksovou formou své zážitky z další země. Jeho manželka pracující pro Lékaře bez hranic musí hodně cestovat, a proto se celá rodina včetně dětí přesouvá na rok do Jeruzaléma. Jelikož je zde tentokrát pracovně manželka, zůstává doma převážně manžel jakožto otec v domácnosti. Svůj čas zde však nehodlá promarnit a vydává se na průzkum nejen tohoto starodávného města, kulturního a společenského centra, rozděleného mezi různá etnika, náboženství, i politické útvary; ale i celého života v Izraeli a jeho okupovaných územích. 

 

Dovolená s moderním fotrem

Dominik Landsman

Dominik Landsman, autor populárních Deníčků moderního fotra, ve svých knížkách vyčerpávajícím způsobem vysvětlil, že mateřská dovolená není žádná dovolená. V nové knize čtenář zjistí, že ani s letní dovolenou to není žádné terno, zvlášť když máte malé dítě a manželka vás místo na každoroční chalupu donutí jet do Bulharska k moři. A kdyby jen to! Nataša, druhá polovina rodičovského páru, se chopila pera a knížku za Dominika napsala. Výsledkem je nejen dovolenkové vyprávění, ve kterém se pozná každý, ale i odhalení několika utajovaných skutečností z intimního života moderního fotra.

 


 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12