Náš tip na červen 2024

Vloženo: 28.05.2024, 12:18 (upraveno: 28.05.2024, 12:24)

dětská: Bobík;  Prokleté královny, Velké knižní dobrodružství - naučná: Bizarní Česko, Jak vychovat dobrého člověka, Trhy - beletrie: Brány Athén, Druhý dech, Lví silou, vzletem sokolím

Dětská:

Bobík

Jiří Žáček,

Veselé vyprávění psa Bobíka o tom, jaký je život v lidské smečce.

 

Prokleté královny

Catherine Doyle

Další kniha romantické fantasy řady o dvou princeznách - dvojčatech. Podaří se sestrám proplout všemi úskalími a sjednotit korunu? Princezny Wren a Rose se chopily eanské koruny, ale ne všichni jsou nadšení z toho, že na trůn usedly čarodějky. Rozvážná Rose se vydává na cestu po Eaně s úmyslem přesvědčit pochybovače, podivně ji to ale táhne ke Království slunce, kde odhalí netušená tajemství. Vzdorovitá Wren tajně vyráží na mrazivý sever, aby zachránila svou babičku. 

 

Velké knižní dobrodružství

Stéphanie Vernet

Zajímá vás, jak vzniká knížka? Komu všemu musí projít rukama, než se dostane ke čtenářům? Vydejte se s námi na fascinující výpravu do světa knih. Nahlédněte do pracovny spisovatele, kanceláře odpovědné redaktorky nebo ateliéru ilustrátorky, přes rameno nakoukněte do počítače grafika a zúčastněte se schůzky obchodních zástupců nakladatelství. Tiskaři vás dokonce pozvou mezi stroje v tiskárně. naučná:

Bizarní Česko

Jakub Hugo Pokorný

Novinář MF DNES Jakub Pokorný, autor populární rubriky Český výletník, která slaví už 10 let, sestavil novou knihu jako průvodce místy, která jsou nějakým způsobem kuriózní, ujetá, bizarní, zvláštní, překvapivá a výjimečná. V Česku na ně narazíte překvapivě na každém kroku, i když si to třeba hned neuvědomíte.


Jak vychovat dobrého člověka

Hunter Clarke-Fields

Laskavý, soucítící svět začíná u laskavých, soucítících dětí. V této knize najdete účinné a praktické strategie, díky nimž dokážete na své děti reagovat s vlídností a bez posuzování. Běžíte do školy na poslední chvíli? Snažíte se přesvědčit svého potomka, aby jedl více zeleniny? Drásají vás strašlivé záchvaty vzteku, které vaše dítě provozuje u police s bonbony v místním obchodě?

 

Trhy

Dominik Stroukal

Kapitoly objasňují základní pojmy, nástroje a problémy, které se vztahují k měnové politice. Práce se rovněž zaobírá činností centrálních bank.

 

beletrie:

 

Brány Athén

Conn Iggulden

První titul historické románové řady, zasazené do éry řecko-perských válek. Píše se rok 490 před naším letopočtem. Perský král Dareios se svou armádou se vyloďuje v Řecku s jediným cílem: podrobit si tamní svobodný lid. V cestě mu stojí athénské vojsko, k němuž se připojuje i vojevůdce Xanthippos, vedoucí své muže do bitvy u Marathónu. 


Druhý dech

Daniel Krásný

Hororový příběh s tajemstvím o přípravě jedné reklamní kampaně, odehrávající se v lůně České Kanady. Adolf Majer má za sebou fakt mizerné čtyři měsíce života. Jeho manželka, instagramová hvězda, ho opustila kvůli jinému muži, a v reklamní agentuře Craven, v níž pracuje jako kreativní ředitel, kazí, na co sáhne. 

 

Lví silou, vzletem sokolím

Zdeněk Ležák

S bohatou historií Sokola od prvních pokusů o tělocvičné spolky u nás na počátku 19. století až po současnost vás seznámí nová komiksová kniha. Autor scénáře Zdeněk Ležák a kreslíř Michal Kocián, kteří už vydali komiksové knihy Stopa legionáře, Tři králové či Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha, na nové knize spolupracovali s odborníky z České obce sokolské a VHÚ.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12