Náš tip na červen 2021

Vloženo: 21.05.2021, 14:11 (upraveno: 21.05.2021, 14:15)

dětská: Africká abeceda; Smutno se musí vyšeptat; Star Wars - naučná: Bylinkové recepty; Kosmogoniály, aneb, Stručný průvodce naukami o zrození; Španělská chřipka - beletrie: Absence zázraků; Cyberpunk - znovuzrození; Muž bez jazyka

Dětská:

 


Africká abeceda

Václav Chaloupek

Publikace plná pestrobarevných fotografií představuje abecední seznam africké divoké přírody. Autor v knize rovněž reflektuje své zážitky z afrických filmařských cest, které uskutečnil v rozmezí pětadvaceti let. Ve výčtu nechybí fauna a flóra důverně známá široké veřejnosti i druhy naprosto neznámé. Každá kapitola představuje popis a obecnou charakteristiku zvířete, způsob života a zajišťování potravy, ale dostane se i na sociální chování zvířat i možnosti konfrontace s člověkem, například v kempech, které jsou součástí mnohých afrických národních parků. 

 

Smutno se musí vyšeptat

Lenka Rožnovská

Příběh holčičky Věnky, která se snaží pomoci svojí mamince zvítězit nad depresí. Druhačka Věnka Václavíková má báječnou rodinu. Máma je ilustrátorka dětských knížek, táta vědec, který zkoumá počasí na polární stanici, a bratr Vašek se připravuje k maturitě. Věnka se učí dobře, má kamarády a nic jí nechybí. Jenomže neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Když máma onemocní depresí, Věnce se zdá, že maminku někdo začaroval. Nakladatelská anotace. Kráceno.


Star Wars

Kultovní svět Star Wars ve dvou komiksových příbězích. V galaxii stravované neustálou válkou zuří chaos. Zatímco se síly Impéria potýkají s Povstaleckou aliancí, která vytrvale usiluje o ukončení tyranské vlády císaře Palpatina, pašeráci a piráti brázdí galaxii v honbě za bohatstvím. Troufalý a schopný pašerák Lando Calrissian musí vyrovnat svůj dluh a je ochoten vsadit vše na jedinou kartu. Ukradne z imperiálního doku loď nedozírné ceny, aniž by tušil, co se skrývá na palubě.

 

 

naučná:


Bylinkové recepty

Monika Poledníková

Domácí, ekologické, kvalitní. Takové mohou být všechny přípravky, které používáme. Nejen čistící prostředky na údržbu našeho domova, ale i pleťová a tělová kosmetika pro péči o tělo, pro jeho zdraví a krásu. V knize najdete recepty na bylinkové přípravky, které se vám mohou hodit v každodenním životě. Třeba při úklidu domácnosti nebo pěstění pokožky a vlasů.

 


Kosmogoniály, aneb, Stručný průvodce naukami o zrození

Hyacinthus

Cílem Hyacintova díla je načrtnout ve formě komiksu dějiny vesmíru, prvním zábleskem světla počínaje a vznikem života na Zemi konče. Hyacinthus tyto dějiny vypráví pomocí svých úžasných kreseb a citací z antické mytologie a z děl starověkých filozofů a dramaturgů.

 


Španělská chřipka

Harald Salfellner

Epidemie v globálních souvislostech a dopadech. Cesta časem na osudová dějiště této největší zdravotní katastrofy v dějinách lidstva. Nové vydání bylo rozšířeno o srovnání společných rysů a odlišností pandemie španělské chřipky a pandemie COVIDU-19.

 

 

beletrie:

Absence zázraků

J. Michael Malone

Mladý učitel angličtiny John Docherty se snaží odhalit tajemství temné rodinné historie. Matka Johna Dochertyho prodělala mrtvici a John musí prodat rodný dům, aby mohl zaplatit za její péči. Při třídění věcí na půdě najde důkaz, že měl staršího bratra, který zmizel, když John byl ještě batole. Rodiče o něm pak už nikdy nemluvili.

 

Cyberpunk - znovuzrození

Andrzej Ziemianski

Akční sci-fi román, ve kterém se bývalý policista vydává po stopách profesionální podvodnice s vojenským implantátem v hlavě. Jednoho dne vejde mladá žena do přísně střežené laboratoře. Chvíli mluví s ostrahou, pak chladnokrevně zavraždí více než deset lidí a nakonec se vrátí ke stejnému nic netušícímu muži, který ji pustí ven.

 

Muž bez jazyka

Matěj Dadák

Román o osobní a tvůrčí krizi spisovatele středního věku z pera herce a dramatika, nominovaného na cenu Magnesia Litera. Čtyřicátník Arnošt Doubek donekonečna objíždí autorská čtení se svou prvotinou. Úporně se brání nálepce mladý nadějný autor. Už roky nic nenapsal a naděje mizí v nenávratnu. Zbytky energie Arnošt vynakládá na to, aby s šarmantním humorem o svém životě mlžil.

 

 

 

 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12