Náš tip na červen 2019

Vloženo: 21.05.2019, 10:04 (upraveno: 25.06.2019, 13:07)

dětská: Teo & Leonie, Vlak do zázračných světů, Fortnite battle royale - naučná: Filipíny, Enigma, Eco-friendly domov - beletrie: Zmizení Sáry Lindertové, Pátá oběť, Poutník z Mohameda

Dětská:

Teo & Leonie

 Pascal Conicella


První dobrodružství sourozenců Leonie a Tea, kteří cestují časem. Když Teo a Leonie prozkoumávají starou půdu, najdou neobyčejný náhrdelník, který umožňuje cestovat časem! Jejich první cesta vede do Francie v době renesance, kde se setkají se samotným Leonardem da Vinci. Pomohou mu s některými jeho vynálezy, odhalí velké spiknutí a budou se muset postavit mocnému králi Francie. 

Vlak do zázračných světů

P. G. Bell

Když uprostřed noci zastaví v obýváku jednoho spícího domu kouzelný expres, jedenáctiletá Suzy naskočí na palubu a vyrazí za dobrodružstvím. Neobyčejný vlak řídí trollí doručovací služba, která dodává zásilky do všech koutů Unie Zázračných světů. Suzy je okamžitě jmenována poštovní agentkou a svou první zásilku musí doručit nejobávanější čarodějnici Unie, lady Soumračnici. V balíčku se navíc skrývá něco, co rozhodne o osudu Zázračných světů.


Fortnite battle royale

Jason R. Rich

Vůbec první do češtiny přeložená příručka hry Fortnite s řadou tipů a triků od vášnivého hráče Jasona R. Riche. Vhodná pro začínající hráče i pokročilé. Znáte Fortnite, jste vášnivým hráčem a chcete se dozvědět, jak hrou nejlépe projít? Nebo jste naopak o téhle hře nikdy neslyšeli, ale máte chuť ji vyzkoušet? Pro vás všechny je tu neoficiální příručka, kterou sestavil Jason R. Rich. Hra pohybující se na hraně mezi žánrem survival a battle royal vás zavede na ostrov, kde bude vaším hlavním úkolem přežít mezi 99 dalšími bojovníky o přežití a kde navíc čas nezadržitelně ukrajuje blížící se ničivá bouře. 

 

naučná:


Filipíny

Ralph Jennings


Velký průvodce mapující to nejzajímavější a nejkrásnější z Filipín. Publikace zavádí cestovatele do oblastí, jako jsou: Luzon, hlavní město Manila a jeho okolí, Centrální Kordillery, Visajské ostrovy, Palawan či Mindanao. V rámci každého místa informuje průvodce o kulturních a přírodních pamětihodnostech, místních zajímavostech, turistických cílech a prohlídkách. Průvodce dále přináší základní informace o fauně a flóře, historii a politických reáliích, tipy na dovolenou, cestování a dopravě po Filipínách, ale také o ubytování, gastronomii, službách, ale nezapomíná také na historické souvislosti a zajímavá fakta o místních kulturách a způsobu života obyvatel.Enigma

Michael Kerrigan

Kniha nabízí pohled na nejvýznamnější bitvy druhé světové války zase z nového pohledu. Jak ovlivnily výsledky bojů rozluštění kódů? Jak se povedlo pokořit „nerozluštitelnou“ německou Enigmu? Publikace obsahuje více než 180 fotografií, map či dobových reálií.


Eco-friendly domov

Christine Liu

Kniha Eco-friendly domov je inspirativním a praktickým průvodcem domácností dlouhodobě ohleduplnou k životnímu prostředí. Úvodní část nejprve nastíní nezbytné základy vědomého života, čímž vás jako čtenáře provede přínosy plynoucími z vašeho rozhodnutí pro udržitelnost, a vysvětluje, jak používat tuto knihu a začlenit její zásady do každodenního života. Christine Liu, bloggerka a odbornice na téma udržitelného životního stylu, s vámi projde jednotlivé místnosti vašeho domu – obývák, kuchyň, ložnici a koupelnu – a nabídne tipy, triky a 18 projektů představených krok za krokem, díky nimž povedete styl života s menším dopadem na životní prostředí.

 

beletrie:

Zmizení Sáry Lindertové

Kateřina Šardická

Jednoho podzimního večera Sára L. zmizela beze stopy. Urban fantasy s prvky židovské mystiky. Sára sestoupila do stanice metra a zem jako by se po ní slehla. Vyšetřovatel Richard Ehler si případ zmizení spojuje s jiným nevyřešeným případem, který se stal před deseti lety. Na vlastní pěst po sestře pátrá i Klaudie a Sářin přítel Oliver. Všichni tak dojdou k závěru, že nitky se sbíhají nedaleko židovského hřbitova.

 

Pátá oběť

J. D. Barker

Detektiv Porter, posedlý hledáním Opičího vraha, spolu se svým týmem vyšetřuje případ mrtvé dívky, nalezené pod zmrzlou vodní hladinou laguny v chicagském parku. Oficiálně se policista Porter věnuje vyšetřování vraždy dívky, jejíž mrtvolu vrah naranžoval do zamrzlé chicagské laguny. Navíc dívka je oblečena do cizích šatů, patřících jiné zmizelé dívce. Zároveň se nevzdává soukromého pronásledování Bishopa, známého jako Opičí vrah, jenž trestal ty, co porušili pravidlo "Nečiním zlo", vraždami jejich nejbližších. 


Poutník z Mohameda

František Kotleta

Přepracovaná verze prvních dvou románů výrazného představitele současné české fantastiky, které autor poprvé vydal ještě pod vlastním jménem Leoš Kyša. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hraní knihovnice doporučují knihy novinky pro děti rukodělky soutěže tipy na čtení tvoření vstupní chodba vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12